Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uciążliwe bóle kręgosłupa przy wypuklinie lędźwiowej

Uciążliwe bóle kręgosłupa przy wypuklinie lędźwiowej

Od 2 miesięcy mam uciążliwe bóle kręgosłupa wizyta u neurologa skończyła się na stercie leków przeciwbólowych *movalis,no aciol ,randutil,coxtral,helicid,nirvalin,zaldiar, zastrzyki 10 diclac,od 6 tygodni depa medriol i nic boli dalej ,miałam robiony tomograf **badanie tk uwidoczniło wypuklinę tylną centralną krążka międzykręgowego l5-s1 ,która wraz z pogrubiałymi do 5mm więzadłami żółtymi na tym poziomie zwęża światło kanału kręgowego do 10 mm ,Wypuklina tylna lewoboczna krążka l4-l5 zwęża światło lewego otworu międzykręgowego lekarz kazał cierpliwie czekać ale na co ,byłam u innego lekarza dał skierowanie na zabiegi i też kazał czekać powiedział że mam bóle korzeniowe i to twa bardzo długo ,ale dlaczego dalej boli jak diabli .co mi jest ,dlaczego to twa tak długo ,bardzo proszę o pomoc bo świruje .

beti 2009-11-12, 12:57

Najlepiej skonsultować się jeszcze z nurochirurgiem. Zabiegi i leki leczą jedynie objawy, w Pani wypadku bezskutecznie. Leczeniem przyczynowym będzie zabieg odbardzający korzenie nerwowe.

neuron 2009-11-14, 17:21

Byłam u neurochirurga kazał zrobić rezonans i wrócić do niego ,ale żaden lekarz nie chce mi dać skierowania na to badanie, a prywatnie mnie nie stać ,po ostatnich lekarstwach baclofen ,nimesil,doxepin,żle się czuje,jestem cały czas jakby pijana,mam zawroty głowy,zaldiar pomaga tylko na chwile ,już nie wychodzę z domu bo się boje że się przewrócę ,jestem strasznie słaba,nie mogę spać,a mam 2 dzieci ,a lekarze mnie olewają mówią że przejdzie.

beti 2009-11-15, 13:28

Baklofen powoduje spadek napięcia mięśni, do tego ból i objawy depresji. Dlatego czuje się Pani strasznie słaba fizycznie i psychicznie. Jeśli chodzi o ból to powinna Pani zgłosić się do poradni lecznia bólu. Lekarz powinien skierować Panią na MR, bez tego trudno podjąć dalsze działania.

neuron 2009-11-15, 14:01

Panie Doktorze,mam jeszcze jedno pytanie,dlaczego neurochirurg kazał zrobić rezonans skoro mam zrobiony tomograf,czy na podstawie tomografu nie może mi pomóc ,to znaczy podjąć decyzji o dalszym sposobie leczenia .Do jakiej poradni leczenia bólu mam się zgłosić aby sobie pomóc,i co to jest wypuklina czy to jest przepuklina bo jeden lekarz mówi wypuklina drugi przepuklina.

beti 2009-11-15, 15:28

Mając na rozumieniu przepuklina a wypuklina chodzi o to samo. Musi Pani poszukać (najlepiej na www.sluzbazdrowia.pl) takiej poradni w swoim rejonie. Rezonans w przypadku zmian w obrębie kręgosłupa, rdzenia kręgowego jest dokładniejszym badaniem. Dlatego na jego podstawie można więcej wywnioskować.

neuron 2009-11-15, 16:22

Dziękuje Panu za wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

beti 2009-11-15, 20:13

Witam.
Mam 38 lat. Od kilku lat kręgosłup powoduje u mnie dość dokuczliwe dolegliwości bólowe. Przechodziłem kilka razy objawy tzw. wypadnięcia dysku. Teraz po kilku latach postanowiono skierować mnie na Badanie MR odcinka ledźwiowo-krzyzowego. W wyniku przeczytać można:

-Obniżenie wysokości i intensywności sygnału krążków międzykręgowych w obrazach T2 zależnych (dehydratacja) na poziomach L2/L3, L3/L4 i L4/L5.
-Zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze umiarkowanego stopnia na przednich i tylnych krawędziach trzonówkręgów L4, L5 oraz S1.
-Tylna centralno-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego na poziomie L2/L3 modelująca prawy korzeń nerwowy.
-Na poziomie L3/L4, L4/L5 oraz L5/S1 widoczne okrężne uwypuklenia krążków międzykręgowych typu bulging z dyskretnym modelowaniem worka oponowego.

Proszę o interpretację wyników. Wizytę u neurologa mam dopiero za około 4 tygodnie więc nieźle się denerwuję. Z czym mam do czynienia?
W jaki sposób można to leczyć?

Pozdrawiam.

Jerzy 2013-06-26, 17:39