Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Ubytki w polu widzenia i falowanie obrazu oraz bóle głowy

Ubytki w polu widzenia i falowanie obrazu oraz bóle głowy

Witam serdecznie
Mam 57 lat. Ze względu na dużą wiedzę i kompetencję ponownie postanowiłam zwrócić się z nurtującym mnie problemem. Jestem już po ponownym zabiegu kardiologicznym /izolacja ponowna żył płucnych/ z powodu AF.Pierwszy zabieg dotyczył ablacji cieśni obu przedsionków oraz izolacji żył płucnych systemem CARTO. Przed zabiegiem co jakieś dwa miesiące do trzech pojawiało się u mnie zaburzenie widzenia /zaniewidzenie raz całkowite oraz powtarzające się zaburzenia widzenia w jednym oku w postaci ubytków w polu widzenia oraz falowania obrazu./Od zabiegu tj.2.06.10 zaburzenia widzenia mam co dziennie szczególnie falowanie obrazu co obecnie pojawia się również i w drugim oku. Źle w tedy widzę mam ubytki w polu widzenia nie mogę czytać oraz mam problem z obserwowaniem otoczenia. Mija to po ok.20-30 min. Miałam robione badanie okulistyczne /w szpitalu/ gdzie lekarze stwierdzili, że nie jest to problem okulistyczny. W ostatnim RM głowy wyszło,że mam poszerzone przestrzenie obustronnie podpajęczynówkowe płatów czołowych oraz oraz strukturę o płynowej IS wym.nieduży 5mm mogącej odpowiadać torbieli. Myślę, że nie ma to wpływu na mój problem ze wzrokiem. Neurolog stwierdził /u którego byłam przed zabiegiem stwierdził TIA i że to sprawa serca i krążenia a kardiolodzy w szpitalu twierdzą, że to zadanie dla neurologa. Gdzie tu racja? Zaznaczam, że cały czas jestem na Wrfinie ze względu na incydenty TIA. Jaka może być przyczyna moich zaburzeń widzenia. Ponieważ już miałam do czynienia z incydentami TIA / trzy razy miałam zdarzenia, że po nagłym wybudzeniu nie wiedziałam przez długi czas gdzie się znajduję oraz często powtarzające się zaburzenia widzenia wpływają na mnie bardzo niepokojąco ponieważ są to symptomy udarowe. Co powinnam zrobić? Obecnie jestem 9 dni po zabiegu i mam świadomość, że to zbyt wcześnie na wnioski ponieważ to okres gojenia i obserwacji. Jednak co powinnam zrobić jeżeli moje objawy nadal będą się utrzymywać. Zaznaczam, że zaburzenia widzenia pojawiają się nagle i po ich ustąpieniu
pojawia się ból głowy u umiarkowanym nasileniu.

Anna 2010-06-11, 10:32

Trzeba wykonać badanie Doppler tt. szyjnych i kręgowych i ocenić czy nie ma zwężenia. Trzeba wykluczyć zaburzenia perfuzji mózgu- ocena rytmu - Holter oraz badanie ECHO serca i ocena frakcji wyrzutowej.

Tomoo 2010-07-04, 20:38