Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Tylno-boczna prawostronna przepuklina L5-S1

Tylno-boczna prawostronna przepuklina L5-S1

Witam! Oto opis mojej tomografi:
- na poziomie L3-L4 niewielkie uwypuklenie krąża międzykręgowego zwężające w cz. dolnej otwory międzykręgowe, bardziej prwy o ok. 2,5mm
- L4-L5 tylna wypuklina kr. międzykr. zwężająca o ok. 3,5mm obustronnie otwory międzykr., modelująca nieco worek oponowy, wymiar ap wewnątrzooponowy światła kanału kr.- 11mm.
- L5-S1 tylno-boczna prawostronna przepulkina kr. międzykr. zwężająca o ok. 4,5mm prawy zachyłek boczny, prawy otwór międzykręgowy, z uciskiem korzenia nerwowego, modelująca worek oponowy, w mniejszym stopniu zwężony lewy otwór międzykr.

Bardzo proszę o opinię. Dodam, iż bóle nie ustępują. Promieniują do lewej nogi. Moje leczenie to środki przeciwbólowe, zastrzyki i przebyte dwie rehabilitacje ( w tym pobyt w sanatorium). Co dalej robić? jak się leczyć? czy wystarczy kolejna rehabilitacja? Dodam, iż mam 30 lat. Jeszcze raz bardzo proszę o radę.

Milena 2012-02-27, 18:06

Rehabilitacja może nie wystarczyć. Najlepiej skonsultować się z neurochirurgiem pod kątem oceny leczenia operacyjnego. Opisano ucisk na korzeń nerwowy, czego rehabilitacją niestety nie uda się wyleczyć.

neuron 2012-02-28, 20:34