Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Tycie po długotrwałym zażywaniu leku przeciwlękowego Alprox

Tycie po długotrwałym zażywaniu leku przeciwlękowego Alprox

Proszę o ew. wyjaśnienie lub wskazówkę odnośnie do jednego z leków. Chodzi o Alprox. Chciałabym wiedzieć, czy jego stosowanie przez dłuższy okres w małych dawkach mogło spowodować zwiększenie masy ciała? Po zawale serca w ubiegłym roku biorę też Sortis i Ezetrol.

Jem regularnie, w małych ilościach. Po zastosowaniu statyn, mam b. dobry lipidogram, ale przybyło mi strasznie dużo ciała. Nikt mi nie potrafi odpowiedzieć, dlaczego. Biochemia jest b. dobra. Jeden lek. przypuszcza, że to zasługa Sortisu, inny, że Alproxu. Jestem przerażona tą wagą. Nigdy nie miałam nadwagi. Raz mi się przydarzyło, kiedy byłam leczona Lerivonem. Odstawiłam i waga wróciła do normy. Wiem, że Alproxu nie należy odstawiać nagle, ale proszę o odpowiedź, czy możliwe jest takie jego działanie? Mam 65 lat.

Basia 2011-01-04, 11:24

Alprox to lek uzależniający, nie powinno się go stosować dłużej niż 2 tygodnie, oczywiście może wpływać na wahanie masy ciała.

Tomoo 2011-02-04, 15:43

Alprox wprowadził mnie w straszną depresje

andrzej 2011-02-05, 18:47

Alprox uzaleznia strasznie ,zaczynasz tyc ,chec na slodkie sie zmaga ale jak go nie wezmiesz to sie caly czesiesz ,kto moze nie go nie bierze

piter7010 2015-01-18, 11:02