Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Torbiel oponowa z przegrodami w kanale krzyżowym L5-S4

Torbiel oponowa z przegrodami w kanale krzyżowym L5-S4

Torbiel oponowa z przegrodami w kanale krzyżowym widoczna od L5 do S4, z modelowaniem kości krzyżowej. Jej wymiary wynoszą 101 x 27 x 57 mm. Włókna nerwowe ogona końskiego w zrostach na poziomie L5, z zakotwiczeniem rdzenia kręgowego, jego stożek widoczny na poziomie L3. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Tylna centralno-prawoboczna przepuklina tego krążka uciskająca worek oponowy i początkowy odcinek prawego korzenia nerwowego.

Taką diagnozę usłyszałam 3 lata temu (teraz mam 28 lat), ale do tej pory nie wiem na ile to poważne. Od 2 miesięcy drętwieją mi nogi i odczuwam silny ból pod pośladkiem i w pachwinie, nie mówiąc o bólu pleców.
Proszę o podpowiedź co powinnam dalej robić.

Martyna M 2012-08-14, 16:52

Najpewniej będzie trzeba wykonać ponownie MR odcinka L-S i udać się do neurochirurga. Takie objawy mogą skłaniać w kierunku leczenia operacyjnego.

neuron 2012-08-16, 11:15

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jak bardzo ryzykowna jest taka operacja? długo się po niej dochodzi do siebie?

Martyna M 2012-08-16, 11:37