Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Torbiel oponowa na wysokości S2

Torbiel oponowa na wysokości S2

Witam mam kilka pytań na temat mojej torbieli oto wyniki rezonansu *Badanie MR kręgosłupa wykonano w sekwencji SE obrazach T1 i T2 zależnych.

Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędŸwiowego z jego znacznym lewostronnym skrzywieniem.

Zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcajšce trzonów kręgów lędŸwiowych pod postaciš nierównoœci powierzchni granicznych, osteofitów na krawędziach trzonów i ognisk zwyrodnienia tłuszczowego. Trzony kręgowe o nieco obnizonej wysokoœci zgodnie ze skrzywieniem (największe zmiany na szczycie skoliozy).

W całym lędŸwiowym odcinku kręgosłupa stwierdza się modelowanie worka oponowego na elementach kostnych kanału zwišzane z opisywanš znacznš skoliozš.

Na wysokoœci S2 po stronie prawej widoczna jest torbiel oponowa o wymiarach 2,7 x 1,8 cm.

- czy torbiel może pęknąć ?
-bóle mam od trzech lat dopiero w styczniu byłem na rezonansie jak widać jest duża czy są jakieś operacje jeśli tak to gdzie ?
-proszę o jakiś kontakt w w/w torbieli

pozdrawiam

Marek050 2012-03-19, 17:13

Można skonsultować się z neurochirurgiem. Taka torbiel może się powiększać i powodować dolegliwości bólowe. Można rozważyć jej usunięcie. Najlepiej w większym ośrodku w pobliżu miejsca zamieszkania.

neuron 2012-03-22, 22:13