Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Tabletki antykoncepcyjne przy epilepsji

Tabletki antykoncepcyjne przy epilepsji

Jaka tabletki antykoncepcyjne najlepiej stosowac przy jednoczesnym lekow przeciwpadaczkowych? czy w ogole to dobra metoda? naczytalam ze skutecznosc tabletek spada w przypadku leczenie sie na padaczke


EwelinA 2009-06-18, 12:21

Według danych leki tj. kwas walproinowy oraz leki nowszej generacji (np. lamotrygina, wigabatryna, zonisamid) nie mają znacznego wpływu na przyjmowane tabletki antykoncepcyjne. Najlepiej skonsultować się bezpośrednio ze swoim lekarzem prowadzącym i dobrać odpowiedni lek przeciwpadaczkowy (nowszej generacji) do rodzaju padaczki.

neuron 2009-06-23, 08:47

Ja też jestem chora na padaczkę tylko tyle, że pourazową. Wpadłam pod samochód i od tamtej pory wszystko się zaczęło. Lekarz neurolog powiedział, że absolutnie nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych przy tabletkach, których biorę teraz DEpAKINA CHRONO I SYMLA. W takim razie tylko zostaje spirala nic więcej.
pozdrawiam!!!

paulina 2012-04-06, 23:22

DEPAKINE to najgorszy lek przeciwpadaczkowy, kiedy po raz pierwszy byłam u mojej nowej Pani Doktor Neurolog i zobaczyła, że biorę ten lek zapytała *Chyba chce Pani mieć kiedyś dzieci, prawda?* to bardzo mi utkwiło w głowie i od tamtego czasu biorę Lamitrin. Moje samopoczucie oraz energia wróciły oraz ustały częściowo problemy z żołądkiem. Jeśli zaś chodzi o antykoncepcję, zostaję przy prezerwatywach gdyż lamotrygina osłabia działanie leków antykoncepcyjnych i przez to miałabym brać podwojną dawkę, a faszerownie się chemią w takim natężeniu może tylko pogorszyć sprawę.

k. 2013-07-25, 21:58