Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Szumy uszne przy ogniskach hiperintensywnych w obrębie istoty białej

Szumy uszne przy ogniskach hiperintensywnych w obrębie istoty białej

Miałam wykonane badanie mri głowy w sekwencjach Se,Fse,Flair,DWI,Fe w obrazach T1,T2 w płaszczyznach ax,sag,cor kontrastem i bez ze względu na szumy uszne i w głowie.Opis: w obrębie istoty białej obu półkul mózgu,głównie podkorowo,widoczne nieliczne ogniska hiperintensywne w T2 Flair o śr. 5 mm,bez cech wzmocnienia pokontrastowego.W okolicy ciemieniowej lewej dwa ogniska podkorowe śr.4mm i 3mm wykazują cechy ograniczenia dyfuzji.Asymetria układu komorowego-lewa komora boczna w całości poszerzona.Poza tym obraz układu komorowego i przestrzeni płynowych okołomózgowych prawidłowy.Dodam że leczę się na nadciśnienie tętnicze i mam dodatkowe skurcze komorowe oraz na migrenę z aurą wzrokową.Czy te zmiany to coś b. poważnego?.Dodam ,że mam zmiany w kręgosłupie szyjnym dość duże.Byłam u neurologa,który w zasadzie nie uciszył moich wątpliwości.

Katarzyna 2011-03-05, 21:48

Opis wyniku nie wyjaśnia przyczyny szumu. Wymienione zmiany są zapewne pochodzenia naczyniowego, związane z nadciśnieniem, miażdżycą naczyń. Co do poszerzenia układu komorowego to należy je obserwować, co zapewne wyjaśnił neurolog.

neuron 2011-03-06, 10:41