Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Szumy uszne i niedosłuch przy ogniskach hiperintensywnych w okolicy czołowej

Szumy uszne i niedosłuch przy ogniskach hiperintensywnych w okolicy czołowej

Mam 42 lata. W następstwie występowania szumów usznych i lekkiego niedosłuchu ucha lewego zostałem skierowany na badanie MR głowy z kontrastem. Badanie MR głowy wykazuje w sąsiedztwie rogów przednich i przednich części trzonów komór bocznych a także w lewej okolicy czołowej obecność drobnych ognisk hiperintensywnych w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, które dochodzą do średnicy 5 mm i odpowiadają zmianom naczynipochodnym. Widoczna jest asymetria układu komorowego. Prawa komora boczna jest dyskretnie szersza w stosunku do strony lewej, najpewniej o charakterze rozwojowym. Nie wykazano patologii w zakresie tylnego dołu czaszki. Poza tym obraz mózgowia i wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w granicach normy. Jestem czynnym sportowcem. Mam wybitne wyniki wydolnościowe oraz odpowiednie parametry morfologiczne. Martwią mnie jednak te szumy oraz wynik badania. Ktoś może pomóc i pokrótce opisać - co jest grane, z *czym to się je*? Będę zobowiązany za pomoc.

Damian 2012-01-31, 22:03

Takie zmiany naczyniopochodne=niedokrwienne nie powinny powodować zaburzeń słuchu. Warto jeszcze skonsultować się z laryngologiem, wykluczono przyczyny neurologiczne.

neuron 2012-02-26, 10:12