Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Szumy uszne, bóle głowy w różnych okolicach i sporadyczne zawroty głowy a kręgosłup

Szumy uszne, bóle głowy w różnych okolicach i sporadyczne zawroty głowy a kręgosłup

Witam odebrałam wyniki RTG byłam u neurologa, przepisał leki i nic nie powiedział oprócz tego że n ie spodziewałem się tak złych wyników u Pani

Mam 29 lat szumy uszne bóle głowy w różnych okolicach i sporadyczne zawroty głowy
wynik Rtg jest następujący

Spłycenie lordozy szyjnej
Zmiany zwyrodnieniowe w stawach Luschki
Blok kostny trzonów kręgów C5 i C6

Chciałabym prosić o wytłumaczenie mi co mi grozi, czego powinnam unikać i może czy coś mi pomoże

lekarz dał mi skierowanie na masaże ale poodwiedzał że teraz to już nic nie pomoże czyli co mam się położyć i czekać frown bardzo się martwię bo samotnie wychowuje 2 małych dzieci
jeszcze raz bardzo prosze o jakieś wytłumaczenie i może sugestie czego unikać czy można długo siedzieć, chodzić itp

Anna 2012-03-22, 18:45

W zasadzie najlepiej wykonać MR odcinka szyjnego kręgosłupa. Być może dochodzi gdzieś do ucisku na struktury nerwowe. Do rozważenia usg tętnic zewnątrzczaszkowych. Samo rtg pokazuje tylko zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego. Można zgłosić się do innego neurologa.

neuron 2012-03-23, 17:16