Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Szumy u uszach i w głowie przy ogniskach hiperintensywnych i nadciśnieniu

Szumy u uszach i w głowie przy ogniskach hiperintensywnych i nadciśnieniu

Miałam wykonane badanie mri głowy ze względu na szumy uszne i w głowie.Opis: w obrębie istoty białej obu półkul mózgu,głównie podkorowo,widoczne nieliczne ogniska hiperintensywne w T2 Flair o śr. 5 mm,bez cech wzmocnienia pokontrastowego.W okolicy ciemieniowej lewej dwa ogniska podkorowe śr.4mm i 3mm wykazują cechy dyfuzji.Asymetria układu komorowego-lewa komora boczna w całości poszerzona.Poza tym obraz układu komorowego i przestrzeni płynowych okołomózgowych prawidłowy.Dodam że leczę się na nadciśnienie tętnicze i mam dodatkowe skurcze komorowe.Czy te zmiany to coś b. poważnego?.Dodam ,że mam zmiany w kręgosłupie szyjnym. Byłam u pani audiolog ,ona mi to badanie zleciła ze względu na te szumy, raczej nie są pochodzenia usznego.

Katarzyna 2011-02-25, 18:44

Opisane zmiany w badaniu mr nie powinny być przyczyną szumu. Opisane ogniska podkorowe są wynikiem nadciśnienia tętniczego (zmiany naczyniopochodne). Stąd należy kontrolować ciśnienie i zmodyfikować leczenie. Jakie wartości ciśnienia tętniczego utrzymują się obecnie?

neuron 2011-03-06, 21:44