Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Szum w uchu, przykurcz w łydce oraz ból w mięśniach uda

Szum w uchu, przykurcz w łydce oraz ból w mięśniach uda

Witam, w 1999 roku przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego po wypadku-*złamany łuk c2 obustronnie, z podwichcnięciem c2-c3, bez naruszenia rdzenia,zrobiono repozycjęc2c3 przez założenie pętli tytanowej oraz poskładano łuk c2 pobierając materiał z kości miednicznej*, przez 10 lat nie miałem z tego powodu żadnych dolegliwości, gram amatorsko w piłke, uprawiam różne inne sporty, ostatnio przez około 2 dni wystąpił u mnie szum w lewym uchu, którego nie dało się niczym wytłumaczyć, żadnego uderzenia, ustało samo, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zauważyłem różne dziwne bóle w prawej nodze np. przykurcz w łydce nie spowodowany wytworzeniem kwasu mlekowego ani uderzeniem, podczas wizyty u specjalisty od terapii manualnej okazało się, że trzymam głowę lekko w lewa stronę, rahabilitant wyczuł przykurcz mięśni szyi z jednej strony, poprzez fachowy ucisk rękoma nastąpiło nastawienie kręgów szyjnych (usłyszałem tylko lekkie prykniecie w szyji), dodam że po paru godzinach ból w łydce minął. otrzymałem poradę by ćwiczyć szyję poprzez delikatne ruchy mające na celu rozluźnienie napiętych mięśni z jednej strony (lekkie unoszenie ucha strony przeciwnej do przykurczonej). póżniej przytrafiały mi się także bóle w mięśniach uda nogi prawej i także ustępowały po kilkunastu ćwiczeniach polegających na delikatnym ruchu szyją rozlużniającym napięcie drugiej strony. Moje pytanie czy już tak będzie zawsze czy może udać się mam na jakieś konkretne zabiegi mające na celu solidniejsze rozluźnienie powstających przykurczów, czy to może spowodowane jest jakimiś zmianami w stawach kręgowych? jak mogę temu zaradzić? mam dopiero 32 lata i nadal chciałbym uprawiać sport ale czy to mi nie zaszkodzi i nie spowoduje nieodwracalnch zmian?

Grzegorz M 2011-06-29, 09:42

Przede wszystkim radzę udać się na badania kontrolne w związku z przebytą operacją. Warto wykonać MR odcinka szyjnego. Mogą powstawać zmiany zwyrodnieniowe, któe powodują ucisk na tętnice kręgowe, co objawiać się może zaburzeniami równowagi czy szumem w uszach. Może występować także ucisk na korzenie nerwowe co powoduje wzmożone napięcie mięśni czy w końcu ucisk na sam worek oponowy czy rdzeń. Dopiero lekarz na wizycie kontrolnej zadecyduje o dalszym postępowaniu.

neuron 2011-07-01, 23:33