Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Sztywnienie szyi i kłucie w szyi przy poruszaniu głową

Sztywnienie szyi i kłucie w szyi przy poruszaniu głową

Witam

Proszę o interpretację wyniku badania MR kręgosłupa szyjnego. Mam 23 lata. Intensywnie ćwiczyłem na siłowni od 17 do 20 roku życia do momenty kilkukrotnego sztywnienia szyi na okres 1-3 tygodnia. Ćwiczenia porzuciłem bojąc się o zdrowie. Czy rehabilitacja pozwoli bym wrócił do intensywnych ćwiczeń na siłowni?? Przy poruszaniu głową od pół roku odczuwam kłucie.Oto wynik mojego badania.

Cechy dehydratacji krążków międzykregowych na poziomie od C2 do C7 . Wysokość krążków międzykręgowych zachowana. Nie uwidoczniono wypuklin krążków międzykręgowych. W odcinku szyjnym kręgosłupa, wzdłuż płytek granicznych trzonów kręgów od poziomu C2 do C7 widoczne są sklerotyczne pasma - obraz niejednoznaczny, nietypowy dla zmian zwyrodnieniowych, może występować m.in. w nadczynności przytarczyc - do rozważenia pogłębienie diagnostyki o badania hormonalne. Poza tym trzony kręgów bez zmian. Zniesiona lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa. Kanał kręgowy, rdzeń kręgowy w uwidocznionym odcinku oraz worek oponowy bez zmian.

Z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam

Damian 2011-06-15, 21:08

Tak, rehabilitacja jest dobrym rozwiązaniem. Brak cech ucisku na worek oponowy czy korzenie nerwowe. Skierowanie można uzyskać od lekarza POZ.

neuron 2011-06-16, 22:23