Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego szyjnego

Szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego szyjnego

Mam szerokopodstawną przepuklinę krążka międzykręgowego szyjnego (C6-C7). Co to znaczy, że przepuklina jest szerokopodstawna? Czy to jakiś bardziej groźny rodzaj przepukliny? Dodam, ze uciska ona na worek oponowy, więc nie jest dobrze ze mną.














Blady151 2011-08-20, 06:49

Najważniejsze, że brak ucisku na rdzeń i korzenie nerwowe. Szerokopodstawna przepuklina oznacza, że cały krążek uległ zwyrodnieniu i przemieszczeniu.

neuron 2011-08-21, 21:00

Witam. Od roku zmagam się z ostrym bólem karku, pleców, łopatek który promieniuje do lewej dłoni. Sztywnieja mi pace, mam zaburzenia czucia i nieprzespane noce za mną. Jestem po kilku rehabilitacjach ale poprawa jest na krótko. Prosze o poradę i czy konieczna jest wizyta u neurochirurga? Opis badania TK kręgosłupa szyjnego: na poziomie C4/C5 prawoboczna przepuklina krążka międzykregowego uciskająca na worek oponowy i prawy korzeń nerwowy, zwężająca kanał kręgowy w wym.AP do 7mm-stenoza. Na poziomach C5/C6, C6/C7 zwężone przestrzenie międzyczłonowe, płaskie wypukliny krążkow między kręgowych oraz progi kostne na tylnych krawędziach trzonów z nasępowym zwężeniem kanału kręgowego w wym.AP do 8=9mm-stenoza. Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku C5-C7 w postaci osteofitów na krawędziach trzonów kręgowych.

Małgorzata 2013-06-25, 12:46