Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Szerokopodstawna centrlna przepuklina

Szerokopodstawna centrlna przepuklina

Witam,
odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego i zostałam skierowana do neurochirurga ale niestety do końca roku nie da się już dostać na nfz i nie wiem czy mogę czekać do stycznia czy jednak isc prywatnie.
poniżej zamieszczam opis rezonansu i proszę o pomoc w podjęciu decyzji czy mogę czekać czy muszę działać jak najszybciej.

Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna, niewielka lewostronna skolioza na pograniczu szyjno - piersiowym.

C5/C6:
Dość duża centralna szerokopodstawna centralna przepuklina krążka m-kręgowego z umiarkowanym uciskiem na worek oponowy, bez ucisku na rdzeń kręgowy.

C6/C7:
Dyskretne dokanałowe wypuklenie krążka m-kręgowego bez istotnego ucisku na worek oponowy.

Pozostałe tarcze międzykręgowe o zachowanej wysokości, prawidłowym uwodnieniu, bez dokanałowego przemieszczania. Wysokości i morfologia trzonów kręgów prawidłowe. Kanał kręgowy i otwory między kręgowe w badanym zakresie bez cech stenozy.
Rdzeń kręgowy bez uchwytnych zmian.

Bardzo proszę o fachowa pomoc i czy rehabilitacja wystarczy czy operacja będze konieczna ??

Ewa 2015-07-15, 12:52