Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Szerokołukowe uwypuklenia krążka międzykręgowego na poziomie krzyżowym

Szerokołukowe uwypuklenia krążka międzykręgowego na poziomie krzyżowym

Mam pytanie odnośnie mojego kręgosłupa leczę go od dwunastu lat właśnie odebrałam wynik badania ;zniesienie fizjologiczne krzywizny odcinka szyjnego kręgosłupa ,intensywność sygnału rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym niezmieniona .obniżona w obrazach T2 zależnych intensywność sygnału krążków międzykręgowych C5-6,C6-7 ,świadcząca o ich dehydratacji. nieco zwężona przestrzeń międzykręgowa C5-6. na poziomie C5-6 szerokołukowe uwypuklenia krążka międzykręgowego ,krążek wpukla się w obręb kanału kręgowego na głębokości 3mm, modeluje worek oponowy /zmniejsza rezerwę płynową kanału kręgowego. na poziomie C6-7szerokołukowe uwypuklenie krążka międzykręgowego na 3,6mm,z modelowaniem worka oponowego i redukcją rezerwy płynowej kanału kręgowego. bardzo proszę o poradę

Agnieszka 2011-10-18, 20:23

Są to cechy dyskopatii. Ważne są przede wszystkim występujące objawy. Mimo to należy z tym wynikiem skonsultować się z neurochirurgiem, który oceni jakie leczenie powinno zostać zastosowane w tym wypadku, rehabilitacja czy raczej już operacja.

neuron 2011-10-19, 20:07