Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Symetryczne przestrzenie o obniżonej gęstości w obrębie obu komór bocznych

Symetryczne przestrzenie o obniżonej gęstości w obrębie obu komór bocznych

Dzien dobry
Bardzo prosze o interpretacje wyniku tomografii komputerowej.
W wykonanym badaniu w obrebie obu komor bocznych w okolicach trojkatow komor bocznych symetryczne przestrzenie o obnizonej gestosci, sa to najpewniej torbiele srodkomorowe, zmiany wielkosci ok 1,5cm x 1 cm. Innych zmian ogniskowych w obrebie mozgowia nie uwidoczniono. Uklad komorowy symetryczny, nieposzerzony. Struktury tylnojamowe nieposzerzone. Po dozylnym podaniu srodka kontrastowego obszarow nieprawidlowego gromadzenia kontrastu nie uwidoczniono.

Mam jeszcze pytanie. Uzyto w opisie stwierdzenia najpewniej torbiele srodkomorowe. Co to jeszcze mogloby byc jezeli nie torbiele.
Za dwa miesiace mam wizyte u neurologa. Czy do tej pory powinnam jakos szczegolnie uwazac na te torbiele. Czy sa jakies przeciwskazania. Czesto latam samolotami. Czy to moze miec negatywny wplyw na moj stan glowy. Mam czesto bole i zawroty glowy.
Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Magdalena 2012-09-05, 11:53

Prosze pomozcie. Dzisiaj moje urodziny a ja mam dola. Troche sie naczytalam, ze zmiany w obrebie komor bocznych moga wrozyc SM? Co o tym myslicie?

Magda 2012-09-07, 16:26