Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Stwierdzona padaczka skroniowa

Stwierdzona padaczka skroniowa

Stwierdzono u mnie padaczkę skroniową w badaniu eeg po nieprzespanej nocy - jednak dodatkowymi objawami ostatnio jest to że czuję się otępiały, czasem nie potrafię skoncentrować się i wykonać prostej czynności (np. zrozumieć rozkład jazdy autobusów), normalnie dokonuje w pamieci złorzonych obliczeń, mam też zaburzenia pamięci, zwróciłem na to uwagę ostatnio że w sumie to mam mało własnych wspomnień, wiekszość opiera się na tym co słyszałem lub ktoś mi opowiadał, często ostatnio spotykam ludzi którzy twierdzą że mnie znają a ja ich nie pamiętam mimo iż np. w rozmowie okazuje się ze mieszkamy niedaleko i najdziwniejsze, w ciągu dnia ludzie których spotykam często urzywają takich samych słów i zwrotów, czasem po takim zwrocie lub słowie mam wrarzenia jakbym się wyłączał, a potem dostrzegam zmianę sytuacji dookoła siebie, czy to możliwe żeby człowiek był *wyłączany* na komendę - proszę o Państwa opinię i ewentualnie radę do jakiego lekarza się zgłosić (robiłem też badania na cukier 1- pomiar z pobranej krwi 140 zaraz po nim z palca 89 po wypiciu glukozy i 2 h wynik 101)

Marcin 2011-09-12, 21:38

Najlepiej udać się do neurologa. Przyczyną może być padaczka, działanie uboczne stosowanych leków, a także inne zmiany prowadzące do otępienia.

neuron 2011-09-14, 14:16