Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Stwierdzenie padaczki mimo dobrych wyników EEG

Stwierdzenie padaczki mimo dobrych wyników EEG

Parę miesięcy po porodzie dostałam w nocy dziwnego ataku. Lekarze stwierdzili, że powodem może być przemęczenie po porodzie. Po jakimś czasie atak się powtórzył. Stwierdzono więc padaczkę, choć wyniki EEG i tomografia głowy były zupełnie w porządku. Czy możliwe jest zachorowanie na padaczkę pomimo dobrych wyników tych badań? Zostały mi przepisane leki na epilepsję, ale ja obawiam się je zażywać. Czy w tym wypadku powinnam zaufać lekarzowi?














Ila34 2011-02-21, 21:44

W przypadku jednego napadu padaczkowego nie rozpoznaje się padaczki. Jeśli jednak napad się powtórzył, objawy były charakterystyczne to z dużym prawdopodobieństwem jest to padaczka. Mimo iż badanie EEG jest prawidłowe i CT. Lepszym badaniem w tej sytuacji było by MR głowy. EEG warto powtórzyć.

neuron 2011-02-21, 22:56

Mam 35 lat, choruję na Zespół Willi-Pradera od 24 roku życia. Dostałam małe ataki padaczki: nie upadam, tylko chwilami nie wiem, co się dzieje. Biorę leki przeciwpadaczkowe. Moim problemem są częste infekcje gardła i wtedy częste ataki padaczki. Nie mam infekcji, nie ma ataków. Jestem uczulona na pencyliny, często jestem na antybiotykach które są mało skuteczne, lekarz leczy mnie na oślep. Nie robi mi żadnych badań. Nie wiem jak się leczyć, gdyby nie infekcje gardła, byłabym zdrowa. Zęby mam wyleczone.Biore Ditropan i co może mi szkodzić ze aż wykrzywia twarz w drugą stronęPomóżcie mi w tym co mam robić?

a 2012-09-27, 20:59