Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Stałe odrętwienie klatki piersiowej, drętwienie ręki i bóle między łopatkami

Stałe odrętwienie klatki piersiowej, drętwienie ręki i bóle między łopatkami

Odebrałem wczoraj moje wyniki badania kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Lekarz ortopeda od którego odebrałem wyniki skierował mnie do neurochirurga. Jak poważny jest stan mojego kręgosłupa i czy skończy się operacją?

Wynik MR kręgosłupa szyjnego:
Badanie wykonane w sekwencjach FSE,fr FSE, 2D MERGE, 3D COSMIC w obrazach T1 i T2 zależnych ujawniło drobną protruzję pośrodkową krążka międzykręgowego C2-C3 uciskającą worek oponowy. Przepukliny krążka międzykręgowego C3-C4, C4-C5 w postaci protruzji prawobocznej i lewobocznej uciskającej worek oponowy oraz nerwy rdzeniowe C4,C5. Protruzja krążka międzykręgowego C6-C7 pośrodkowo-lewoboczna powodująca kompresję worka oponowego oraz nerwu rdzeniowego lewego C7.

Wynik MR kręgosłupa lędźwiowego
Zostało wykonane jednofazowo, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych, w sekwencjach FSE i frFSE, w obrazach T1 i T2zależnych. W badaniu uwidoczniono: częsciową dehydratację krążków międzykręgowych, obniżenie krążka międzykręgowego L1-L2, pojedyńczy guzek Schmorla w obrębie górnej płytki granicznej trzonu kręgu L2.

Dolegliwości jakie mam to: od kręgosłupa szyjnego stałe odrętwienie klatki piersiowej między lewym barkiem mostkiem, częste drętwienia lewej ręki, nawracające braki czucia w lewym ręku w różnych częściach, bóle między łopatkami przy kręgosłupie najmocniejsze po lewej stronie.
Od kręgosłupa lędźwiowego: stały ból w okolicach kręgosłupa zwłaszcza po dłuższym staniu lub pochylaniu się jak i siedzeniu, częste nagłe bóle kłujące w okolicy lewego biodra promieniujące do pęty i powodujące utratę władzy w nodze (dwukrotnie z tego powodu straciłem równowagę i przewróciłem się jak pojawił się ten ból w trakcie chodzenia)

Marek 2013-03-12, 10:02