Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Sport przy skrzywieniu kręgosłupa piersiowego z pogłębieniem kyfozy

Sport przy skrzywieniu kręgosłupa piersiowego z pogłębieniem kyfozy

Witam
Mam 17 lat i jestem zawodową tancerką,ostatnio bardzo mnie bolał kregosłup myślałam,ze jest to stan przeciazenia ,poszłam do lekarza pierwszego kontaktu i dostałam skierowanie na przeswietlenie,otrzymałam wynik ale musze czekac 3 miesiace do neurologa ,proszę o pomoc,z gory bardzo dziękuje.
Wynik:Niewielkie lewostronne skrzywienie kręgosłupa piersiowego z pogłębieniem kyfozy i dyskretnym klinowym zniekształceniem trzonu Th 8.
Niewielkie prawostronne skrzywienie z pogłębieniem lordozy kręgosłupa lędźwiowego .Niespojenie łuku S1.

Mam pytanie czy mogę nadal tańczyć? Czy mogę wykonywać sport?
Co jest z moim kręgosłupem?

Paulina 2011-02-10, 13:38

Bóle są wynikiem skrzywienie kręgosłupa. Kyfoza to łukowate wygięcie kręgosłupa ku tyłowi, u Pani jest ona pogłębiona, ze zniekształceniem trzonu kręgu piersiowego Th8. Lordoza to fizjologiczne łukowate wygięcie kręgosłupa do przodu w odcinku lędźwiowym, także z pogłebieniem w opisie. Niespojenie łuku S1 musi ocenić lekarz oglądając kliszę wyniku. Na podstawie samego opisu nie widzę przeciwwskazań do uprawiania sportu, jednak ostatecznie o dalszym postępowaniu zadecyduje lekarz, prawdopodobnie zaleci także rehabilitację.

neuron 2011-02-10, 22:23

Bardzo dziękuje za udzielenie odpowiedzi.

Paulina 2011-02-11, 06:49