Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Sport przy niestabilności kręgu szyjnego

Sport przy niestabilności kręgu szyjnego

Witam

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

Mój problem zaczął się od około miesiąca czasu. Drętwienie oraz niesamowity ból rąk nie dawał mi spokojnie przespać nocy. Odczuwałem też lekki ból w dolnej części pleców, jednak myślałem, że jest to może spowodowane jakimś wysiłkiem. Dzisiaj udałem się z tym do lekarza rodzinnego, który skierował mnie na rtg odcinka szyjnego. Po badaniu technik pytał czy był jakiś uraz kręgosłupa i powiedział, że jest przypuszczenie niestabilności kręgosłupa Kazał przywieźć skierowanie od lekarza rodzinnego na badanie czynnościowe. Jednak mój szanowny doktor nie wystawił mi nic twierdząc, że mam przyjechać z tym zdjęciem i ewentualnie skieruje mnie do neurologa, który może takie skierowanie wystawić. Technik nie może zrobić opisu, ponieważ potrzebuje dodatkowych zdjęć. I teraz tworzy się problem, ponieważ zanim trafie z powrotem do rodzinnego, a już nie mowie o dostaniu się do neurologa minie sporo czasu i nie wiem czy warto i jest czym się przejmować???? Po badaniu zrobiłem sobie mały test szyi i przy skręceniu jej w lewą, tylną stronę odczuwam ból od szyi kierujący się w dół, raczej z prawej strony pleców. Odnośnie wypadku to przychodzi mi jednie na myśl sytuacja w której stojąc na rękach spadłem na barki, jednak ćwiczyłem sztuki walki i wiem jak zamortyzować taki upadek. Prosiłbym o jakieś informacje i wskazówki m.in czy mogę uprawiać jakiś wysiłek fizyczny i czy jest jakieś zagrożenie. Wybieram się za tydzień na narty i jest trochę zaniepokojony.
Za wszelkie posty, porady, informacje z góry bardzo dziękuję.

piotrek 2010-01-29, 14:30

Bez opisu zdjęcia rtg trudno powiedzieć co jest przyczyną dolegliwości (zwyrodnienie? uraz?). Niestety trzeba postępować jak to Panu wskazano aby ustalić przyczynę i adekwatne leczenie. Ze względu na uprawiany sport mogło dojść do kontuzji, a Pan poprostu tego nie pamięta. Należy wykonać dodatkowe zdjęcia, tak aby lekarz radiolog mógł je opisać i ponownie skosnultować się z lekarzem rodzinnym.

neuron 2010-02-08, 10:20