Forum neurologiczne » Bóle głowy » Sporadyczne bóle głowy przy ogniskach naczyniopochodnych

Sporadyczne bóle głowy przy ogniskach naczyniopochodnych

Nie będę się rozpisywał, napiszę tylko, że mam 22 lata (niedługo stuknie 23), od kilkudziesięciu miesięcy sporadyczne bóle głowy (głównie płata czołowego lub *w samym środku* mózgu), niezbyt silne, ale zdaje się występujące coraz częściej... poza tym parę dosyć poważnych zaburzeń psychicznych, może wynikających z tego, co mam w głowie? No właśnie, a oto co wykryła tomografia:

Poniżej jądra soczewkowatego lewej półkuli mózgu niewielki hypodensyjny obszar mogący mieć charakter naczyniopochodny.
Poza tym badane struktury mózgowia w badaniu KT nie wykazują uchwytnych zmian ogniskowych. Po podaniu środka cieniującego cech patologicznego wzmocnienia w obrębie widocznych struktur mózgowia w bad. KT nie stwierdza się. Układ komorowy symetryczny, nieco poszerzony w zakresie komór bocznych. Zaznaczone zaniki korowe, więcej w płatach czołowych. Kości pokrywy czaszki w normie.

-----

I co ja mam o tym sądzić? Nic mi nie wyjaśniono po badaniu, absolutnie nic, bez słowa pani neurolog dała te wyniki i zdjęcie i tyle, później inna neurolog też nic mi o tym nie mówiła, chociaż pytałem. Szlag mnie przez to trafi, dlatego szukam informacji w internecie. Pomoże mi ktoś??? :((((((

Marcin 2010-07-30, 14:52

Zaburzenia nastroju, nerwowość, zaburzenia psychiczne mogą wynikać ze zmian zanikowych w płatach czołowych. Co do zmiany naczyniopochodnej to trudno powiedzieć, po podaniu kontrastu powinna się bardziej uwidocznić. To co mogę poradzić, to skonsultować się jeszcze z neurochirurgiem, ewentualnie wykonać rezonans magnetyczny.

neuron 2010-08-13, 13:43