Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Spłycenie fizjologicznej krzywizny szyjnej w pozycji leżącej

Spłycenie fizjologicznej krzywizny szyjnej w pozycji leżącej

Witam odebrałem opis rezonansu a wizytę mam dopiero w listopadzie może ktoś mi podpowie

spłycenie fizjologicznej krzywizny szyjnej w pozycji leżącej.

dyskretne dokanałowe lewoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego c6/c7 powodujące nieznaczne kompresję worka opony twardej.














Piotrek 2013-07-19, 17:15

Spłycenie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa nie jest niczym nadzwyczajnym, natomiast fakt przepukliny krązka miedzykręgowego na poziomie C6-C7 może okresowo powodować ból multisegmentalny to znaczy taki który promieniuje do ramienia łopatki szyji , pachy , natomiast sam fakt zaistnienia przepukliny nie jest jednoznaczny z wystąpieniem powyższych symptomów,bo nie sama przepuklina ale jej kontakt z opona twardą dopiero doprowadza do wystapienia dolegliwości bólowych z charakterystycznym wzorcem stawowym dla kręgosłupa szyjnego -ograniczeniem ruchów w pewnym zakresie , przewaznie zgięcie szyji jest najbardziej prowokacyjne , proponuję wizytę u fizjoterapeuty zajmującego sie medycyną ortopedyczną wg. Cyriax

fizjolupus 2013-07-27, 15:52