Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Spłycenie fizjologiczne lordozy i dehydratacja krążków międzykręgowych L4-5, L5-S1

Spłycenie fizjologiczne lordozy i dehydratacja krążków międzykręgowych L4-5, L5-S1

Dzień dobry,
Mam 38 lat. Ponizej opis mojego wyniku badania:
Na poziomie L4-5 widoczne obnizenie krazka m-kregowego oraz jego tylno-lewoboczna protruzja na ok 3,5mm,z niewielkim zwężeniem lewego zachyłka korzeniowego oraz otworow m-kręgowych,zwłaszcza lewego. Pole przekroju kanału kręgowego wynosi 1,8cm2.
na poziomie L5-S1 stwierdzono posrodkową tylną protruzje struktur krazka m-kregowego na ok 4mm, z uciskiem worka oponowego.Nieco wezsze otwory m-kregowe obustronnie.Pole przekroju kanału kregowego wynosi 2,6 cm2.

Prosze o informacje czy terapia manualna, plywanie na plecach - żabką, masaze oraz wykonywanie tzm przeprostow jest wskazana w moim przypadku. Bardzo czesto słysze informacje o tym iz powinnam robic przeprosty a ja odczuwam lekki bol podczas ich robienia.
pozdrawiam
Marzena

Marzena 2012-03-03, 19:44

PRzede wszystkim należy unikać pływania żabką, czy na brzuchu czy na plecach. Najlepiej z deską lub całkowicie kraulem. Terapia manualna może nie być odpowiednia dla Pani. Najlepiej udać się na rehabilitację ruchową i fizykoterapię.

neuron 2012-03-04, 15:21