Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Skutki i pomoc dziecku choremu na padaczkę

Skutki i pomoc dziecku choremu na padaczkę

Mam 13 lat. Moja siostra jest chora na padaczkę. Mniej więcej wiem co to jest, ale chciałabym, żeby ktoś wytłumaczył mi jakie są skutki tej choroby i jak pomóc takiej osobie. Moi rodzice nie chcą mi tego wytłumaczyć, bo uważają, że będę się z niej śmiała, a poza tym nie powinnam wszystkiego wiedzieć. A ja uważam, że im więcej wiem, tym więcej mojej siostrze pomogę, bo ona ma 7 lat. Proszę, pomóżcie.!














Weronika 2011-05-23, 10:13

To czego należy się obawiać to napad padaczkowy. Występowanie padaczki może wiązać się z pogorszeniem nieco pamięci czy koncentracji, także w związku ze stosowanymi lekami. Należy starać się unikać czynników wywołujących napad, czyli brak snu, uczucie głodu, zmęczenie i osłabienie, zbyt długie przesiadywanie przed monitorem, duży stres . Podczas napadu ważne jest zapewnienie takiej osobie bezpieczeństwa, czyli podłożenie pod głowę kurki lub swetra, ale już nie poduszki, aby nie dochodziło do zapadania się języka i niedrożności dróg oddechowych, nie należy także wkładać żadnych przedmiotów do jamy ustnej. Napad padaczkowy trwa kilka minut, po nim zwykle osoby są zdezorientowane i senne. W takiej sytuacji powinnaś wezwać kogoś dorosłego. Nie jest to powód do śmiechu, ponieważ choroba ta w znacznym stopniu utrudnia normalne funkcjonowanie osobie chorej. Ważne jest przede wszystkim właściwe przyjmowanie leków przeciwpadaczkowych.

neuron 2011-05-25, 14:41

Musisz być dla niej wsparciem ona musi wiedzieć ze gdy przebywa z toba i gdy dostanie ataku ty będziesz wiedziała co zrobić wiem ze najgorsze jest gdy widzi sie atak poraz pierwszy ale z czasem jest coraz lepiej i łatywiej zachować zimnął krew i pamiętaj gdy tylko zobaczysz ze coś z nią siedzieje a będziesz sama z nią w domu dzwoń po rodziców i nie spuszczaj jej z oka i stosuj sie do rad NEURONA

Ja też jestem chora więc wiem jak to jest.

Sylwia_25 2011-05-31, 22:38