Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Skrzywienie i bóle po operacji wstawienia impantu

Skrzywienie i bóle po operacji wstawienia impantu

Witam.
Od wielu lat borykam się z problemami z kręgosłupem. W końcu doczekałam się rezonansu, bo zablokowało mi lewą nogę i od roku miałam problemy z chodzeniem.
W reonansie czytamy: *Obniżenie wysokości i sygnału krążków mk na poziomach L3-L4, L4-L5 i L5-S1. Na poziomie L3-L4 centralno-lewoboczna przepuklina krążka mk modeluje worek opony twardej, uciska nasad ę korzenia nerwowego i zwęża zachyłek kanału kręgowego. Na poziomie L4-L5 centralna przepuklina krążka mk modeluje worek oponowy. Na poziomie L5-S1 centralno-prawoboczna przepuklina krążka mk modeluje worek opony twardej, uciska nasadę korzenia nerwowego i ogranicza światło zachyłka kanału kręgowego.

31 października miałam operację kręgosłupa. Rozpoznanie pooperacyjne - dyskopatia L3-L4 po stronie lewej, niestabilność L3-L4. Rodzaj operacji - flawektomia, hamilaminektomia L4 po stronie lewej, uwolnienie zrostów i usunięcie dysku na poziomie L3-L4 po stronie lewej. Stabilizacja międzytrzonowa z dostępu tylnego CarLif LFC 11/8.
Zaraz po operacji miałam straszne bóle w odcinku lędźwiowym, bóle nie do opisania. Miałam problemy z przekręcaniem się w łóżku, o wstawaniu i chodzeniu nie wspominając. Poza tym okazało się, że jestem wygięta na jedną stronę - lewe biodro nienaturalnie się wysunęło, co przy usztywnieniu i bólu odcinka lędźwiowego powodowało problemy z chodzeniem. Tak jest do dzisiaj, a minęły już 3,5 tygodnia od operacji. I o ile kilka dni temu czułam znaczną ulgę, to od niedzieli znowu silny ból.
Wizytę kontrolną u neurochirurga mam dopiero 11 grudnia i nie wiem, czy w tym stanie rzeczy doczekam jej. Może to jest normalne po tego typu operacji?

Ania Toruń 2014-11-25, 10:09