Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Skolioza i zmiany zwyrodnieniowe w stawa międzykręgowych lędźwiowych

Skolioza i zmiany zwyrodnieniowe w stawa międzykręgowych lędźwiowych

Proszę o interpretację opisu RTG odcinka L-S, badanie wykonane w kwietniu 2009r:

Spłycenie lordozy lędźwiowej,skolioza.Zwężenie tarczy międzykręgowej L5-S1,ze sklerotyzacją sąsiednich płytek granicznych trzonów kręgów oraz brzeżną osteofitozą na ich krawędziach.
Wyostrzenia kostne również na przednich i bocznych krawędziach pozostałych trzonów kręgów.
Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe również w stawach międzykręgowych.
opis RTG odcinka C kręgosłupa :

Spłycenie lordozy szyjnej.Zwężenie tarczy międzykręgowej C5-C6 oraz C^-C7,ze sklerotyzacją sąsiednich płytek granicznych trzonów kręgów oraz brzeżną osteofitozą na ich krawędziach.
Wyostrzenia kostne również na krawędziach pozostałych trzonów kręgów C.
Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych oraz unkowertebralnych.

Oraz badanie TK odcinka L-S kręgosłupa wykonane w kwietniu 2010r:

Badanie wykonano warstwami 2 mm

Na poziomie L5/S1-spondyloliza I/II st-przemieszczenie trzonu L5 ku przodowi do 11 mm.Obustronna kręgoszczelina.

Na poziomie L4/L5 bulging tarczy mk do 4,4 mm z spłaszczeniem worka oponowego wymiar ap kanału do 15 mm.
Wąskie otwory mk

Na poziomie L3/L4 bulging tarczy mk do 4,4 mm-wymiar ap kanału do 8,8 mm
stenoza.
Objaw vacuum w stawie miedzywyrostkowym lewym

L2/L3 śladowy bulging-tarczy mk -wymiar ap kanału do 11 mm.

Mam niesamowity ból ,trudny do wytrzymania przy staniu a najbardziej przy siedzieniu ,gdzie ból występuje na wysokości łuku żebrowego z prawej strony, ból obudzi mnie również w nocy.

W jakim stanie jest mój kręgosłup?

Marian 2010-04-22, 20:45