Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Skolioza esowata fizjologiczna lordoza szyjna

Skolioza esowata fizjologiczna lordoza szyjna

Dzień dobry . proszę o pomoc od czerwca się męczę ,Zaczeło się od bólu głowy i skrzywienia w lewą stronę. z brakiem czucia w jej części. Lerzałam w szpitalu tomografia głowy nie wykazała nic ./.punkcja lędzwiowa .plyn był obrzęknięty i była krew . po wypisie znowu zaczeło mnie skrzywiać,Zrobiłam rtg kr.szyjnego i lędżwiowego .W odcinku lędżwioeym nieznacznie skrzywiony bocznie ku lewej stronie z rotacja trzonów wokół osi długiej krąg L5 połowczno- sakralizowany przestrzenie zachowane. Odcinek szyjny, Fizjologiczna lordoza szyjna zniesiona.Chodziłam na rechabilitację wyprostowało mnie na chwilę. Za to zaczełam miec dziwne niekontrolowane odruchy w okolicy bioder, Lekarz neurolog dał mi częściową zdolność do pracy wróciłam na dwa miesiące. Zaczeło mnie znowu skrzywiac w lewo a na dodatek zaczełam mieć problem z oddychaniem .Lekarz ortopeda zlecił rtg klatki piersiowej ,wynik zaznaczona esowata skolioza kr.piersiowego nieznacznie obniżenie wysokości krążka th 7-8 drobne zaostrzenia przednich krawędżi sąsiednich trzonów . Dwa tygodnie przed zaistnieniem tej sytacjii poślizgnełam się na zakładzie .Pracuję w masarni i dżwigam ciężary ponad 30 kg nie wiem co robic ból w klatce nie ustępuje a ja nadal nie mam jednoznacznej diagnozy nie jestem w stanie funkcjonować nrmalnie.Proszę mi pomóc nie wiem do jakiego lekarza iść czy praca i wypadek miał wpływ na to co się dzieje ,Mam trojkę dzieci i mam 31 lat czuje się niepotrzebna.proszę o odpowiedz.Dzękuję.

BARBARA N 2011-10-09, 14:05

Pani objawy wynikają ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Należy ponownie udać się na rehabilitację i wykonać mr kręgosłupa i w zależności od wyniku skonsultować się z neurochirurgiem.

neuron 2011-10-10, 12:59