Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Skok na bungee rwa kulszowa

Skok na bungee rwa kulszowa

Witam, piszę do was bo potrzebuję pomocy. Mam zamiar skoczyć w piątek na bungee, lecz nie wiem czy to nie zagraża mojemu zdrowiu. Półtara roku temu mając 17 lat dopadła mnie rwa kulszowa. Chodziłem z tą rwą od jednego lekarza do drugiego, z jednej rehabilitacji na drugą. Nic nie pomagało. Jeden lekarz doradził mi abym chodził na basen. Pochodziłem na basen kilka razy i zauważyłem widoczne zmiany. Po kilku razach przeszło. Od połowy roku nie czuję już bólów w kręgosłupie.














Jakub 2015-05-06, 19:58

Odpowie ktoś? To bardzo ważne.

Jakub 2015-05-06, 22:18

Można, czy nie można, tego nikt nie powie na pewno. Istotna jest przyczyna tejże *rwy kulszowej*. Możliwe, że szarpnięcie za nogi, do którego dojdzie przy wyhamowaniu skoku nie będzie miało wpływu na pogłębienie dolegliwości. Jeśli przyczyna jest korzeniowa czasem takie rozciągniecie kręgosłupa może nawet pomóc. Jeśli jednak mamy tu do czynienia z dysfunkcją stawu krzyżowo - biodrowego, lub zespołem mięśnia gruszkowatego może dojść do nawrotu rwy.
http://leczeniebolu.blogspot.com/2014/11/przyczyny-bolow-okolicy-ledzwiowej-tzw.html

LeczenieBolu.blogspot.com 2015-05-07, 13:27