Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Siniaki, opuchlizna ręki, drętwienie palców i niedocukrzenie po lekach psychotropowych

Siniaki, opuchlizna ręki, drętwienie palców i niedocukrzenie po lekach psychotropowych

Witam .Mam 26 lat jestem kobietą.Przez 10.5 lat brałam leki psychotropowe{rispolept-bardzo krótko -żle było mi po nim np..piana z ust i trądzik na nogach z otyłości co musiałam leczyć w poradni dermatologicznej },{później lorafen ,zolafren-po tym czułam się także źle jeszcze utyłam przez 1 miesiąc brania leków 20 kg-straszny apetyt na jedzenie! a do tego sulpiryd_ od tych leków dostałam jakby zapaści .(następnie zalasta i fluanxol i straszne kręcenie w głowie, godzinne chodzenie by rozprostować napięte kończyny,ciągle niespokojne nogi). Od maja już nie brałam (choć miałam trochę póżniej myśli samobójcze),obecnie biorę znowu zalastę by się uspokoić i nic nie pamiętać .Tylko że jak rano wstanę to nie wiem gdzie jestem i co planowałam zrobić dnia poprzedniego tak jakbym nie poznawała ludzi.Nieraz płacze,denerwuje się.Psychiatra przepisał mi kwetaplex-ale co skoro jak po nim się czuję jeszcze gorzej niż po zalaście, która prawdopodobnie spowodowała u mnie częste niedocukrzenie.Często robiły mi się siniaki na nogach i rękach,Dwa tygodnie temu spuchła mi strasznie prawa ręka a cała prawa strona ciała była nieważka,drętw palce sine.Byłam na pogotowiu,dali leki doraźnie a i tak mięśnie w ręce były napięte następnego dnia.Brałam leki hormonalne(yasmin) -po zaprzestaniu brania psychotropów,ale z marnym skutkiem-miałam okres w czasie kontynuowania drugiego opakowania leku yasmin.okropnie mnie bolą piersi od początku brania 2. opakowania yasminy ,kują ,rwą(obecnie już go nie biorę),jest mi często słabo, kręci mi się w głowie, nogi mi się wykręcają i puchną,z prawa ręką też nie jest dobrze.Chciałam się zabić.Czy doktor wie objawami czego mogą być te symptomy?

Monika 2011-10-26, 21:13

Pani objawy moga wiązać się ze stosowanymi lekami. Odradzam stosowanie doustnej antykoncepcji, która zwykle powoduje spadek libido, co niekorzystnie wpływa na Pani nastrój. Bóle piersi wynikać mogą z zaburzeń hormonalnych, a siniaczenie się z zaburzeń hematologicznych, po lekach?
Jeśli tylko występują myśli samobójcze niezwłocznie należy skontaktować się z psychiatrą. Tak naprawdę należy wykonać u Pani niezbędną diagnostykę (badania laboratoryjne) i dobrać odpowiednie leki, najmniej uciążliwe. Rozważyć także psychoterapię w zależności od rodzaju zaburzeń.

neuron 2011-10-27, 11:07