Forum neurologiczne » Bóle głowy » Sily ucisk w skroniach, drętwienie palców dłoni i ból w mięsniach rąk

Sily ucisk w skroniach, drętwienie palców dłoni i ból w mięsniach rąk

Witam serdecznie, zwracam się do Was z prośbą o radę, ponieważ nie wiem juz jak sobie pomóc... Kilka dni temu, około tygodnia, lekko drętwieją mi palce dłoni (mały i serdeczny), dotyczy to obu dłoni, ponadto odczuwam ból w mięśniach rąk, taki świdrujący... Natomiast od trzech dni dołączył do tego okrutny ból głowy w skroniach, ból jest bardzo silny, nawet teraz kiedy to piszę mrużę oczy z bólu, gdybym miała opisać rodzaj bólu powiedziałabym, że czuję jakby z obu stron głowy, w obie skronie jednocześnie ktoś wbijał mi palce do środka głowy. Ból praktycznie nie ustępuje od trzech dni, nasila się ok godziny 15 i w nocy nie daje spać, czasem mam zawroty głowy, ale tylko kiedy się położę. Przy tym bolą mnie oczy i łzawią kiedy patrzę na światło, nawet tak jak teraz na ekran monitora. Ból ten nie pozwala mi w ogóle funkcjonować, jest strasznie silny i żadne dostępne mi leki nie są w stanie go choćby uśmierzyć na chwilę, nie pomagają też okłady, prysznice ani masaże, nie chcę iść do lekarza bo to chyba tak *głupio* z bólem głowy do lekarza? Acha i zapomniałam dodać, że występują u mnie przy tym bólu takie napady gorąca, momentalnie zlewa mnie pot, nawet dłonie mam mokre i jest mi duszno, ale to tylko chwilowe jest, natomiast ból głowy utrzymuje się ciągle... Proszę o radę, jak walczyć z takim bólem? Dodam jeszcze, że mam 25 lat, nie leczę się na nic ani nie przyjmuję żadnych leków (poza przeciwbólowymi teraz).

Anna K. 2011-11-04, 17:53

Pani objawy są niepokojące. Drętwienie obu kończyn może wskazywać na ucisk nerwów np. w splocie ramiennym w wyniku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Co do bólu głowy, to radzę udać się do lekarza osobiście, np. na izbę przyjęć jeśli dojdzie do pogorszenia dolegliwości. Mogą to być objawy migreny, ale najlepiej wykonać chociażby badania kontrolne krwi, ze względu na zlewne poty (stan zapalny?).

neuron 2011-11-05, 20:46