Forum neurologiczne » Bóle głowy » Silny ból głowy przy hypoplastycznym odcinku tętnicy przedniej mózgu

Silny ból głowy przy hypoplastycznym odcinku tętnicy przedniej mózgu

2 razy miałam bardzo silny ból głowy, który obudził mnie w każdym przypadku pomiędzy 3 a 4 nad ranem. Ból był tak potężny, że nic nie pomagało. Skończyło się wymiotami robiłam rezonans magnetyczny głowy i nic nie wykazał. Następnie zrobiłam kolejny rezonans Angio NMR tętnic wewnątrzczaszkowych i wyszło że mam hypoplastyczny początkowy odcinek tętnicy przedniej prawej mózgu. Poza tym tętnice są prawidłowe. Czy to coś poważnego?














Marlena 2012-03-15, 20:19

Jest to zmiana rozwojowa, która występuje u Pani od zawsze, czyli najpewniej nie odpowiada za objawy. Czy badał Panią neurolog? Czy są jakieś odchylenia w badaniu neurologicznym? Warto jeszcze wykonać badania laboratoryjne krwi.

neuron 2012-03-18, 20:51

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Miałam wykonywane badanie neurologiczne ale nic nie wykazało. Miałam też wykonywany zwykły rezonans głowy ale też nic nie wykazał. Nie miałam natomiast wykonywanych żadnych badań laboratoryjnych krwi. A w jakim kierunku powinnam je wykonać?
Jako dziecko tzn w szkole podstawowej miewałam też częste bóle głowy ale później ustały. Teraz generalnie nie występują u mnie silne bóle głowy. Czasem zdarzają się ale wydaje mi się, że to raczej ze zmęczenia lub przepracowania. Natomiast nie są to częste bóle. Te, które opisałam powyżej ostatni razy wystąpiły w styczniu i od tamtego czasu nie pojawiły się. Czy może to być klasyczna migrena?

Marlena 2012-03-19, 13:16