Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Silne wyostrzenie słuchu i napad lęku

Silne wyostrzenie słuchu i napad lęku

Dziś zdarzyło mi się coś dziwnego. Podczas pracy na komputerze bardzo wyostrzył mi się słuch, kliknięcie myszką odczułem jako bardzo głośne, wręcz agresywne. Spowodowało to intensywne uczucie panicznego lęku. Co może być przyczyną tego zdarzenia? Czy mógł to być atak padaczki? Gdzie powinienem się udać? Czy neurolog mi pomoże?














Mazur 2011-02-11, 21:46

Nie są to objawy padaczki. Jeśli w ostatnim czasie odczuwa Pan lęk i wydarzyło się coś co mogło być z nim związane to radzę udać się do lekarza rodzinnego, który przepisze Panu leki działające uspokajająco i przeciwlękowo. Trudno mi na podstawie tylko tego opisu wskazać inną możliwą przyczynę.

neuron 2011-02-13, 00:16

Witam,
ja mam taki problem od kiedy pamiętam, czyli od kilkunastu lat. Zaczęło się od tego, że przeszkadzało mi np. mlaskanie i różne odgłosy przy jedzeniu. Teraz to się rozwinęło na prawie wszystkie dźwięki. Klikanie myszką, pstrykanie długopisem, mieszanie herbaty łyżeczką- to wszystko to dla mnie dramat. Mam problem z chodzeniem na zajęcia, bo zawsze ktoś tym długopisem pstryka. To jest właśnie tak, że te dźwięki wydają się być dużo głośniejsze niż są w rzeczywistości i tak jakby *agresywne*. Czym to może być spowodowane? To strasznie utrudnia mi życie i powoduje izolowanie się od innych...

studentka 2012-01-19, 00:44

Można wykonać kontrolne badania słuchu, wykluczyć przyczyny lękowe i nerwicowe.

neuron 2012-01-19, 16:45

Powinnam dodać, że leczę się psychiatrycznie na depresję i fobię społeczną, lęki też występują (właściwie występowały, bo to jedyne, co mi po lekach przeszło). Od początku brałam pod uwagę nerwicę jako przyczynę, ale lekarz jedyne co wyraził na temat moich problemów z dźwiękami, to podziw, że mieszkam w akademiku. Dlatego też zaczęłam się zastanawiać nad przyczynami natury mniej psychicznej. Moje problemy, o ile ze słuchem jest wszystko w porządku, powinny znaleźć rozwiązanie u psychiatry? Dobrze zrozumiałam?

studentka 2012-01-19, 20:09

Same zaburzenia słuchu mogły by wskazywać na padaczkę skroniową, jednak w tym wypadku występujące zaburzenia lękowe sugerują raczej naturę psychiczną dolegliwości, radzę skonsultować się najpierw z neuropsychologiem, potem ewentualnie z psychiatrą celem leczenia napadów lęku.

neuron 2012-02-25, 16:27