Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Silne skurcze mięśni nóg z utratą przytomności

Silne skurcze mięśni nóg z utratą przytomności

Mam 27 lat dwa tygodnie temu zaczely mi sie pierwsze skurcze miesni. Napinaly mi sie miesnie nogi i bok tak ze az musialem sie czegos przyczymac bo tracilem rownowage.Na poczatku mialem tak raz ,dwa razy dziennie z czasem wzroslo do 12 razy na dzien .lekarz ogolny przepisal mi magnes i potas nie pomagalo to pozniej przepisal gabapentin juz czekalem w kolejce do specjalisty na 23 marca(neurologa) ten gabapentin moze i mi zlagodzil te skurcze ale jak zaczolem go odstawiac to zlapal mnie taki skurcz nogi ze az stracilem w nocy przytomnosc i wziela mnie karetka w szpitalu na drugi dzien mialem podobny atak .dawali mi gabapentin po ktorym mialem dalej lekkie skurcze pozniej zmienili mi na keppre po ktorej mi calkiem przeszlo 2x po 750 rano i wieczorem i stwierdzili padaczke 2 mri glowy wyszly dobrze w sumie trzy bo jesno z kontrastem +eeg tez wyszlo dobrze.jestem w stanach cztery dni temu mnie wypiscili ze szpitala .od tego czasu mialem ze dwa lekkie napiecia nogi a raczej posladka.podobno jak stracilem przytomnosc to mnie wykreciło.czy to jest na pewno padaczka?czy te małe napiecia sa niebezpieczne?ile bede musial brac te leki?czy to kiedys przejdzie?ostatnio mialem duzo stresow i malo snu czy to przez to?

Konrad 2011-03-05, 17:46

Prawdopodobnie u Pana bodźcem, który może wywoływać napady padaczki jest brak snu. Dlatego należy starać się zachować prawidłową jego długość, unikać stresu. Z opisu wynika, że jest to padaczka. Leki będzie Pan stosował przynajmniej do 3 lat po ustąpieniu napadów padaczkowych, ale ile dokładnie tego nie jest w stanie nikt przewidzieć.

neuron 2011-03-06, 11:03

Czasem tego silnego napiecia z utrata przytomnosci nie mogl wywołac gabapentin?wczoraj poszedlem do pracy byla lekka praktycznie tylko chodzilem moje napiecia miesnia nogi sie dyrastycznie zwiekszyły i wzmocniły ,a pod koniec dnia calkowicie straciłem siły i dzis mam okropny katar,praca odpada.Moje ataki najpierw zaczynaja sie od posladka i idzie na cała noge i tez ostatni puszcza mi posladek .Jak leze i mam ta noge prosta albo sie przewracam na drugi bok to przewaznie wtedy mnie chwyci, wydaje mi sie jak siedze to wtedy mam to o wiele rzadziej.Od tygodnia zazywam ta keprre ,wczoraj inny neurolag powiedzial ze padaczka troche inaczej sie objawia.Duzo osob sie tym interesuje .keppre tez przepisuja na skurcze wiec bede ja bral musze spytac o zwiekszenie dawki no ale co z przyczyna?Nikt nie jest pewny

Konrad 2011-03-09, 16:32