Forum neurologiczne » Bóle głowy » Silne, pulsujące bóle głowy przy skroniach, mdłości i wymioty

Silne, pulsujące bóle głowy przy skroniach, mdłości i wymioty

Mam 16 lat... Bardzo czesto mam silne bóle głowy przy skroniach, a czasem juz na całej głowie. Ból jest pulsujący i nie do wytrzymania.. Czesto przy tym mam mdłości i wymiotuje. Martwie sie troche, co to może byc.. Nie chce brac tak czesto leków przeciwbólowych, bo to niezdrowe a rzadko pomagają. Kiedy dopadają mnie bóle cały dzień mam zmarnowany, a co z nauka?, kiedy caly czaas musze lezec bo nie wytrzymuje z bólu. Płkac mi sie chce.
Byłam u lekarza rodzinnego, na razie przepisane mam rutynowe badania .

Kasia 2012-08-07, 19:02

Należy przeprowadzić całą diagnostykę, także dobrze, aby lekarz rodzinny skierował Panią do neurologa celem diagnostyki. Takie bóle głowy, jak Pani opisuje, wskazują raczej na migrenę.

neuron 2012-08-07, 19:45

Mam to samo od lat i u mnie jest to migrena. Ja mam zdiagnozowana migrene pourazowa, ale nawet jesli nie mialas zadnego urazu glowy mozesz miec migrene. Najgorsze jest to ze leki nie pomagaja bo wymiotujesz czesto mam tez rozwolnienie. Cisza ciemy pokoj i spanie czasem pomaga w pierwszej fazie, pozniej juz tak boli ze nawet sie spac nie da. Jasli przetrzymam bol ze wzgledu na to ze jestem w pracy i zmusze sie do funkcjonowania wiem ze 3 nastepnie dni juz nie bede w pracy bo jestem zupelnie pozbawiona mozliwosci funkcjonowania. Z mojego doswiadczenia staraj sie zapisywac co jadlas dzien wczesniej lub tego samego dnia bo czesto jedzenie wywoluje migrene. Ja zauwazylam ze u mnie po zoltym serze i serach plesniowych, po mlecznej czekoladzie i czerwonym winie(to ostatnie pewnie Ciebie nie dotyczy ze wzgledu na wiek) . Co zauwazylam i wiem z doswiadczenia ze w pierwszej fazie bolu jak szybko sie polozysz w cichym ciemnym pokoju i zrobisz oklad z dosc zimnej wody z odrobina cytryny zmocz malutki recznik i poloz jeden na czolo i drugi na kark, mnie troche pomaga i pomagaja mi tabletki super strong na migrene Excedrin migraine (mieszkam w USA wiec podaje sklad moze cos podobnego dostaniesz w Polsce zadne inne iboprufen czy srodki przeciwbolowe nic nie daja a niszcza zoladek.
Excedrin migraine:
Aceminophen 250 mg,
Aspirin (NSAD) 250 mg
COFFEINE 65 mg
czasem w pierwszej fazie bolu pomaga slaba kawa rozpuszczalna z Kofeina oczywiscie (1lyzeczke kawy rozpuszczalnej rozpuscic w odrobnie goracej wody pomieszac i dodac wtedy zina wode z lodem mozna poslodzic) taki napoj czasem stawia mnie na nogi czasem pomaga goraca kawa bez cukru z dodatkiem cytryny (zimowa wersja)
Spotkalam tabletki niemieckie, rozpuszczalne, musujace o podobnym skladzie Aceminophen Aspirin coffeine i rumianek tez dobrze dzialaly i doc szybko bo musujace szybko sie wchlania, ale tu w Ameryce ich nie ma.
Pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia.

Agnes 2012-08-07, 22:28

Dziekuje bardzo ;) Jestem troche przerażona, bo z tego co wiem migreny sie nie da wyleczyc... Trzeba sie tak meczyc do konca zycia ? Lekarz rodzinny dał mi skierowanie na przeswietlenie glowy rtg. Ale czy to jest potrzebne ?

Kasia 2012-08-09, 09:32