Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Silne bóle z tyłu głowy, karku, barku i całej ręki

Silne bóle z tyłu głowy, karku, barku i całej ręki

Od pieciu miesiecy mam silne bole glowy z tylu,karku przechodza do barku ciagna sie do calej reki.Czasami mam tak jakbym prawej reki nieczula.Pracuje markecie przy ukladaniu towaru czasami robi mi sie slabo i mam sztywnosc karku.Dostalam skierowanie na badanie MR kregoslupa szyjnego oto moj wynik.Splycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.Wrodzone kostne ograniczenia kanalu kregowego bez cech zwezenia.Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne.Cechy odwodnienia krazkow miedzykregowych wielopoziomowo bez znacznych obnizen ich wysokosci.Na poziomie C3/C4,C4/C5,C6/C7 wypuklina typu bulging struktur krazka miedzykregowego na ok 1-2 mm,z modelowaniem worka oponowego i niewielkim zmniejszeniem przedniej rezerwy plynowej pajeczynowki.Korzenie nerwowe rdzenia wolne.Na poziomie C5/C6 szerokolukowa tylna protruzja struktur krazka miedzykregowego na 2 mm dokanalowo z modelowaniem worka oponowego i niewielkim zmniejszeniem przedniej rezerwy plynowej pajecznowki.Cech kolizji korzeniowej nie uwidoczniono.W zakresie portruzji strefa o podwyzszonym sygnale w obrazach T2-zaleznych-ognisko pekniecia pierscienia wloknistego krazka miedzykregowego.Wysokosc trzonow krgowych zachowana ,zmiany zwyrodnieniowe na krawedziach trzonow i w stawach miedzykregowych.Rdzen kregowy odcinka szyjnego o prawidlowym sygnale.Pomino rehabilitacji mialam kriokomore,tensy,laser,masarz pozniej chodzilam na gimnastyke tak do trzech godzin po zabiegach czulam sie okej pozniej bol powracal.Jakie w moim przypadku moze byc leczenie?Czy powinam podac sie operacji ?Czy wolno mi pracowac markecie przy wykladaniu towaru czasami szefowa kaze nam sprzatac kiedys o malo niestracilam rownowagi przy myciu okien w sklepie.Ostanio dolaczyly zawroty glowy i raz sracilam na krotki czas przytomnosc.

Magdalena 2011-11-03, 15:11

Opisano u Pani liczne zmiany zwyrodnieniowe, związane z przeciążeniem kręgosłupa, pracą. Może Pani konsultować się z neurochirurgiem, ale nie wydaje mi się, aby opis kwalifikował do operacji. Ważne są jeszcze występujące objawy i wynik badania neurologicznego. Co do pracy to należy rozważyć przekwalifkiowanie lub zmianę rodzaju pracy.

neuron 2011-11-04, 18:22