Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Silne bóle od kręgosłupa po stopy oraz trudności w chodzeniu z powodu bólu i mdlenia nóg

Silne bóle od kręgosłupa po stopy oraz trudności w chodzeniu z powodu bólu i mdlenia nóg

Witam serdecznie. Właśnie odebrałam wynik Tk kręgosłupa, w którym jest napisane: Na poziomie L4-L5 krążek m-k o cechach wypuklenia typu bulging disc z towarzyszącą niewielką pośrodkową przepukliną uciskającą worek oponowy. Na poziomie L5-S1krążek m-k o degeneracyjnej obniżonej wysokości z efektem próżniowym i obecnością szerokopodstawnej pośrodkowej, zbaczającej w prawo przepukliny uciskającej wraz z osteofitami krawędzi trzonów worek oponowy oraz prawy korzeń S1. Ponadto osteofity obustronnie zwężają światło otworów m-k. Blaszki graniczne trzonu L5 i S1, poza w/w osteofitami, z cechami zwyrodnieniowej, osteosklerotycznej przebudowy sięgającej szpiku trzonu. nie wykazano cech stenozy kanału kręgowego. Chcę dodać, że mam silne ból od kręgosłupa aż po stopy oraz wielką trudność w chodzeniu z powodu bólu i uczucia mdlenia nóg. Ponieważ mam bardzo długi termin wizyty u neurochirurga proszę mi powiedzieć na co powinnam się przygotować. Pozdrawiam

Grażyna 2013-03-01, 23:04

Może spróbuj dostać się wizytę do fizjoterapeuty, który pomoże Ci choć na chwilę złagodzić ból kręgosłupa i przetrwać czas do wizyty u neurochirurga? Długo czekałem na taką konsultację, a do zwykłego chirurga w mojej okolicy nie było po co iść, więc trafiłem na stronę www.rehab.pl a z niej do doktora, który uśmierzył ból. Okazało się, że operacja nie jest konieczna, wystarczyła rehabilitacja :)

Dominik P. 2013-03-07, 12:53

Bardzo dziękuje za podpowiedź. Właśnie zaczęłam chodzić na masaże. może choć trochę złagodzą ból.

Grażyna 2013-03-12, 14:47