Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Silne bóle kręgosłupa przy przepuklinie jądra miażdżystego i ucisku na worek oponowy

Silne bóle kręgosłupa przy przepuklinie jądra miażdżystego i ucisku na worek oponowy

Od jakiegoś czasu mam silne bóle kręgosłupa, przez które nie mogę się schylić. Badanie wykazało zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych na poziomie kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego; przemieszczającą się przepuklinę jadra miażdżystego i ucisk na worek oponowy i korzenie nerwowe; pękniecie pierścienia włóknistego w górnej części przepukliny i spłycenie lordozy lędźwiowej. Co oznacza to badanie? Czy to coś poważnego? Co mi jest?














Syl991 2011-04-12, 10:43

Dolegliwości bólowe wynikają jasno z opisanych zmian. Doszło u Pana do zwyrodnienia krążka międzykręgowego (dysku), który ulegał rozpłaszczeniu i przemieszczeniu poza granicę trzonu uciskając na worek oponowy i korzenie nerwowe.Podrażnione korzenie nerwowe powodują ból. Należy udać się do lekarza osobiście, który zadecyduje o dalszym leczeniu (rehabilitacja czy operacja).

neuron 2011-04-12, 20:42