Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Silne bóle kręgosłupa przy pracy biurowej

Silne bóle kręgosłupa przy pracy biurowej

Witam, mam 54 lata pracuję w biurze, mam silne bóle kręgosłupa- lędźwie, a od 2 tygodni doszedł ból powyżej, że nawet przy oddychaniu bardzo boli, bolą mnie ręce, nawet głowy nie mogę umyć, przy siadaniu i wstawaniu mam kłopoty zawsze szukam czegoś do podciągnięcia. W nocy bardzo się pocę - można powiedzieć, że jestem zlana potem, czy to jest też z kręgosłupem powiązane?
Dzisiaj odebrałam wynik RTG kręgosłupa L-S :
*Asymetryczne zwężenie przestrzeni międzykręgowej L4-L5 z rotacją kręgów L4 i L3*.
Proszę o dokładniejsze wytłumaczenie tej diagnozy.
Dostałam skierowanie do neurologa, ale w tym roku to jest już nie możliwe bo nie ma już zapisów - co mam robić dalej, oprócz zażywania środków przeciw bólowych.
Będę ogromnie wdzięczna za pilną odpowiedź i wytłumaczenie mi powyższego schorzenia.

Dorota 2011-11-30, 10:08

Wskazuje to na dyskopatię. Należy teraz wykonać badanie dokładniejsze, czyli MR celem stwierdzenia obecności ucisku na struktury nerwowe. Można udać się na rehabilitację ruchową, skierowanie może wydać lekarz rodzinny, na podstawie rtg.

neuron 2011-12-03, 19:28