Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Silne bóle kręgosłupa a dziecko na piersi

Silne bóle kręgosłupa a dziecko na piersi

Dzień dobry.
Mam 30 lat i od kilkunastu lat boli mnie kręgosłup.
Mam pracę siedzącą głównie przy komputerze- trudno jest mi wysiedzieć przy 8 godzin, muszę cały czas zmieniać pozycje i robić krótkie przerwy. Urodziłam niedawno córkę i bóle się nasiliły na tyle że mam problem czasami ze wstaniem rano z łóżka.
Karmię piersią, a apap nie zawsze pomaga.
Dostałam skierowanie na MR.
Nie wiem co oznaczają te wyniki?Bardzo proszę o pomoc?
Przynajmniej wnioski nie są takie złe jak dla mnie laika więc skąd tak silne bóle?
Lordoza kręgosłupa lędźwiowego jest zachowana.
Tarcze międzykręgowe L4-L5 i L5-S1 o obniżonej intensywności sygnałów w sekwencjach SE/T2- zmiany dehydratacyjne.
Na poziomie L4-L5 widoczne jest obwodowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej i centralno- lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego.
Widoczny jest ucisk i modelacja worka oponowego i pochewki korzenia nerwu rdzeniowego L5 lewego.
Na poziomi L5-S1 widoczne jest uszkodzenie pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej w części tylnej z nieznacznym uwypukleniem jej zarysu.
Rezerwa objętościowa kanału kręgowego i kanałów korzeniowych nerwów rdzeniowych jest zachowana.
Stożek końcowy na wysokości L1-L2.
Intensywność sygnałów z końcowego odcinka rdzenia kręgowego jest prawidłowa.
Intensywność sygnałów z trzonów kręgowych oraz pozostałych poza opisanymi tarcz międzykręgowych jest prawidłowa.
Wnioski:
Dwupoziomowa dyskoparia L4-L5 i L5-S1 o niewielkim stopniu zaawansowania.
Stenoza względna kanałów korzeniowych nerwów rdzeniowych L4.

Ania W. 2013-01-18, 01:46