Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Silne bóle karku i głowy mimo masaży, laseru , prądów i lampy

Silne bóle karku i głowy mimo masaży, laseru , prądów i lampy

Prosze o porade ,podaje opis rezonansu kregoslupa szyjnego:obnizenie sygnalu w obrazachT2-zal z krązkow miedzykregowych C2/3,C3/4,C4/5,C5/6 z z obnizeniem wysokości krązka miedzykregowego C5/6-wielopoziomowe zmiany degeneracyjno-dehydratacyjne. tylna posrodkowa i paramedialna prawostronna wypuklina krazka miedzykregowego C5/C6,modelujaca przednia sciane worka oponowego,zwezajaca przestrzeń plynowa popajeczynowkową bez kompresji rdzenia.Drobne wyciagniecia przednich krawedzi trzonow C5/6. w trzonie kręgu TH2 hiperintensywne ognisko w obrazach T2 i T1-zal ulegające saturacji w badaniu STIR o wym, 5,5x6mm odp drobnemu naczyniakowi do roznicowania z ogniskiem zwyrodnienia tluszczowego.Innych zmian nie stwierdzono . Co to znaczy , czy tylko operacja , mam 29 lat ,pracę siedząca przy komputerze. teraz koncze rehabilitacje , ale ciagle jestem slaby i obolaly,najchetniej bym tylko lezal, bo trudno mi jest sie poruszac .z bólu karku i glowy.do jakiego lekarza powinienem sie udac ? Rodzinny uwaza ,ze zwyrodnienie , to nic takiego , a ja przeciez cierpie , Dal mi leki , ktore wogole nie pomagaja Mydocalm 50 mg i dexak .

Łukasz 2012-02-14, 17:16

W razie braku poprawy po rehabilitacji należy rozważyć kolejną. Ewentualnie modyfikację leczenia p/bólowego. Można skonsultować się jeszcze z neurochirurgiem lub ortopedą.

neuron 2012-02-14, 20:25