Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Silne bóle i zawroty głowy od czasu urazu kręgosłupa szyjnego

Silne bóle i zawroty głowy od czasu urazu kręgosłupa szyjnego

Witam,
W ubiegłym roku zostałam przyjęta na oddział neurochirurgii z powodu urazu głowy, który doznałam w wyniku upadku na nartach. Straciłam przytomnośc, miałam niepamięc wsteczną, objawy piramidowe ujemne, zaburzenia ostrości wzroku oka lewego, bóle głowy i wymioty. Zrobiono mi liczne badania, w tym TK szyjnego odcinka kręgosłupa. Wynik: Widoczne zniesienie fizjologicznej lordozy z kyfotycznym ugięciem osi kręgosłupa na poziomie C3/C4. Kręgi szyjne zmian urazowych nie wyk. Wykazują jedynie zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykr. Ograniczenie kostne kanału kręgowego zachowane bez cech stenozy.
Od tamtego momentu mam bardzo silne głowy z częstymi zawrotami. Od ok. miesiąca ból przechodzi na barki, łokcie i dół kręgosłupa. Łagodnieje tylko gdy leżę, bądź w pozycji siedzącej przechylam głowę w bok. Niestety pracę mam przy komputerze, więc skazana jestem na niego przez cały dzień.
Ortopeda zlecił mi wyniki krwi ( wysokie OB, niskie żelazo i wapń), cwiczenia oraz traumel w tabl i maśc. Otrzymałam również L4. Niestety boję się, że stracę pracę. Wizytę i neurologa mam dopiero za 3 tyg.
Proszę o pomoc! :(

Maika 2012-02-03, 18:02

Nie wiem jaką pracę Pani wykonuje. Ale rehabilitacja jest niezbędna. Do rozważenia MRI kręgosłupa szyjnego i w zależności od wyniku konsultacja z neurochirurgiem. Przyczyną są najpewniej zmiany związane z uciskiem struktur nerwowych na poziomie odc. szyjnego kręgosłupa.

neuron 2012-02-09, 19:24

Praca w bankowości na obsłudze kasowej. Otrzymałam dziś skierowanie na MRI, niestety najbliższy termin na koniec maja....

Maika 2012-02-11, 02:04