Forum neurologiczne » Bóle głowy » Silne bóle głowy z mdłościami i zawrotami głowy

Silne bóle głowy z mdłościami i zawrotami głowy

Od ok.3 lat miewam bardzo silne bóle głowy.Lekarz pierwszego kontaktu powiedział , że to migrena.Ból jest czasem tak silny , że jakikolwiek ruch głową powoduje uczucie iż głowa zaraz się rozpadnie.Do tego często występujące mdłości .Parę dni temu towarzyszyły temu też silne zawroty. 4 lata temu miałam stłuczkę samochodową a w skutek tego przesunięte kręgi szyjne,które zostały nastawione czy może to mieć jakiś związek? Niedawno z dziećmi dla żartów sprawdzaliśmy odruch bezwarunkowy po uderzeniu w kolano i ja takiego oduchu nie mam - to chyba nie jest normalne ? Bardzo proszę o pomoc .

Ilona 2009-12-04, 14:44

Radzę skonsultować się z neurologiem, być może niedokładnie badała Pani odruch kolanowy, a lekarz to uchwyci. Jeśli chodzi o migrene to objawy na nią wskazują, ale oczywiście należy wykluczyć inne przyczyny, szczególnie pourazowe związane z wypadkiem.

neuron 2009-12-06, 08:50

Czy jest wogóle taka możliwość aby takiego odruchu nie było i ewentualnie z czym to może być związane ?

Ilona 2009-12-06, 12:53

Tak, odruchu kolanowego może nie być, może być wygórowany lub osłabiony. Brak odruchu kolanowego może świadczyć o uszkodzeniu rdzenia kręgowego, jednak to by się wiązało z chorobą rdzenia kręgowego, urazowym uszkodzeniem lub obecnością innych objawów dodatkowych. Dlatego najlepiej udać się do neurologa, jeśli ma Pani wątpliwości co do swojego stanu zadrowia, a poza tym lekarz poprawnie zbada obecność lub brak odruchu kolanowego. Być może nie udało się go tylko wywołać (nie zawsze jest to takie proste).

neuron 2009-12-06, 16:51