Forum neurologiczne » Bóle głowy » Silne bóle głowy przy zanikach korowych mózgu i móżdżku

Silne bóle głowy przy zanikach korowych mózgu i móżdżku

Witam mam 47 lat wykonałam ostatnio prywatnie tomografie komputerową ponieważ od dłuższego czasu mam sile bóle głowy, aż rozsadza mi uszy, jakby mnie ćmiło w tej głowie.. Mam nerwice, depresje, stany lękowe oraz słabszą pamięć. w wyniku tomografii wyszło mi że mam zaznaczone zaniki korowe mózgu oraz niewielkie zaniki korowe móżdżku. niestety wizytę u neurologa mam dopiero na marzec.... i chciałabym zapytać się o poradę i o interpretacje wyniku mojej TK. Dziękuję z góry za pomoc.














Mirosława 2010-11-24, 22:15

Najlepiej przepisać cały opis wyniku badania. Tak wyrywkowo trudno mi jednoznacznie stwierdzić czy to prawidłowe zaniki korowe charakterystyczne dla wieku. Oczywiście najlepiej wraz z opisem i samym wynikiem udać się do neurologa, gdzie uzyska Pani pewniejszą odpowiedź.

neuron 2010-11-25, 19:00

A więc przesyłam pełny wynik: Badanie TK mózgowia przeprowadzono w skaningu przeglądowym stosując 5/2,5 mm warstwy przekroju. zaznaczone zaniki korowe mózgu. Niewielkie zaniki korowe móżdżku. Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. w uwidocznionym fragmencie zatok przynosowych stwierdza się częściowe zacienienie sitowia oraz widocznego górnego fragmentu zatoki szczękowej prawej. Oczywiście pójdę do lekarza ale zanim dojdzie moja kolejka chciałabym wiedzieć mniej więcej co mi jest bo lekarz rodzinny widząc ten wynik powiedział tylko, że trzeba iść do neurologa- czyli żadnego wyjaśnienia. dziękuję z góry za pomoc

Mirosława 2010-11-27, 17:07

Szanowna Pani. Interesuje mnie co lekarz Pani powiedział na ten stan, ponieważ też w tomografii głowy napisano mi *zaznaczone zaniki korowe* i nie wiem co to może oznaczać. Od kilku miesięcy boli mnie ciągle głowa (możliwe, że przyczyną bólu głowy jest duży stres, w którym jestem od ok. 1,5 roku). Przez kilka lat kilkanaście lat temu miałam migrenę, potem to się uspokoiło. Ale niepokoję się, ponieważ moja mama 30 lat temu zmarła na zanik mózgu. Więc jeżeli Pani jest już po wizycie, proszę mi odpisać co Pani powiedział lekarz na temat tych zaników.

Maja 2011-03-24, 08:41

Proszę o wyjaśnienie wyniku............Umiarkowanego stopnia zaniki korowe w zakresie obu półkul mózgowych z poszerzeniem przestrzeni płynowej przymózgowej...........Proszę o odpowiedź

Lidia 2013-03-05, 15:51