Forum neurologiczne » Bóle głowy » Silne bóle głowy i utrata świadomości

Silne bóle głowy i utrata świadomości

Witam.
Mam 24 lata już jako dziecko zdiagnozowano u mnie migrenę która towarzyszyła mi cały czas z różna częstotliwością.
Od dwóch lat lękają mnie tak silne bóle głowy najczęściej rano utrzymujące się do późnego popołudnia czasem trwają kilka dni z rzędu, zdarza się że ból budzi mnie w nocy. Ból pojawia się najczęściej w okolicach skroni. Komfort życia strasznie spadł nie jestem wstanie się ruszać wtedy ani w żaden sposób funkcjonować. Zdarza się że ból jest tak silny że krzyczę z bólu.
Mam też objawy takie jak :
- bolesny kark, sztywny i mrowiący. Niekiedy nie mogę pochylić głowy lub też odwrócić jej w bok.
- drętwieją mi dłonie bez wyraźnej przyczyny
-osłabiona siła w lewej ręce
-przez ostatni rok także utrata świadomości nawet wtedy kiedy się dobrze czuję poprzedza to : Uczucie ciepła w karku, drętwienie dłoni czasem stóp, szum w uszach wtedy nic nie widzę i najczęściej upadam. Trwa to kilka sekund.
Na dzień dzisiejszy mając 19 dzień lutego ból głowy pojawił się 11 razy z czego 7 dni pod rząd.
Prowadzę notatnik i zapisuję w nim wszystko co zauważam oraz co towarzyszy takim napadom.
Dodam że w rodzinie występuje wcześniej wspomniana migrena oraz miażdżyca.
Lekarz neurolog skierował mnie na badanie TK głowy a o to wynik :
U podstawy lewego jądra soczewkowatego obszar hypodensyjny 5x3 mm - szersza przestrzeń okołonaczyniowa. Poza tym nie widać zmian ogniskowych w zakresie mózgowia. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony.

Lekarz widział wynik powiedział że jest dobry oraz że to zwykłe bóle głowy na tym się zakończyła wizyta. Zadałam lekarzowi pytanie skąd się biorą takie zmiany co jest ich przyczyną ale lekarz pozostawił to pytanie bez odpowiedzi.

Bóle są bardzo silne i nie jestem wstanie ich dłużej znosić, nie chce brać tylko leków przeciwbólowych bo to dla mnie mija się z celem.
Czy jestem w grupie ryzyka osób które mogą cierpieć lub są narażone na jakąś chorobę i co powoduje takie zmiany w mózgu ?
Bardzo byłabym wdzięczna chociaż za najmniejszą poradę ponieważ następną wizytę mam za około 4 miesiące po to tylko żeby lekarzowi powiedzieć czy ból nęka mnie jeszcze...
Z góry dziękuję i pozdrawiam .

Natalia 2014-02-19, 10:51