Forum neurologiczne » Bóle głowy » Silen bóle od 9 dni

Silen bóle od 9 dni

Dzień dobry. chciałabym prosić o porade poniewaz mam silne bóle głowy, z którymi nie daję juz rady. chodzi o to, ze od 9 dni cały czas boli mnie głowa. zaczęło się od tego, ze bolał mnie cały tył głowy i nie mogłam w ogole normalnie funkcjonować. dopiero gdy wziełam ketanol forte po jakis 30 min ból troche ustępował. co prawda przez pierwsze 3 dni był na tyle silny, ze praktycznie nic nie mogłam zrobić. zaczęło się to w piątek więc cały weekend spędziłam w łóżku. niestety w poniedziałek musiałam iść do pracy i od rana było to samo. silny ból głowy, który trochę ustępował po wzięciu ketonalu. ulgę przynosiło jedynie położenie głowy na poduszce. wtedy jakby ból mijał. ale wystarczyło, ze podniosłam głowe i chciałam coś zrobić i wszystko wracało. ból zaczął promieniować gdzieś na góre głowy i na boki. po ok 5 dniach jakby zaczął sie troche zmniejszac bo jednego dnia nie musialam nawet wziaść po raz drugi ketonalu. więc zauważyłam, ze ból jest trochę mniejszy. w między czasie byłam u lekarza rodzinnego, który zrobił ekg i zmierzył ciśnienie (wyszło wszystko ok). więc stwierdził, ze to na pewno migrena. dodam, ze na migrene choruje od kilku lat i na pewno nie jest to taki sam ból. przy migrenie pulsowała mi głowa po boku albo gdzieś z przodu, wymiotowałam i lezałam w ciemnym pokoju. po góra 2 dniach przechodziło. a teraz ten ból jest całkiem inny. lokalizuje się z tyłu głowy i jakby rozszadza mi głowe. poza tym każdy ruch ciała (np wstanie czy nagłe odwrócenie się) powoduję, ze tył głowy strasznie mi pulsuje. byłam tez u fizjoterapeuty, któy rozmasował mi napięte mieśnie w karku ale i to nic nie pomogło. pojechałam również do neurologa, który zlecił rezonans angio tętnic szyjnych.
w ciagu ostatnich 3 lat ze względu na bóle głowy miałam już robione rezonans głowy dwa razy i angio głowy. nic w nich nie wyszło. więc neurolog stwierdził, ze pozostaje do zbadania jeszcze szyja. jutro będe sie zapisywać na to badanie. ale postanowiłam, ze napiszę jeszcze tutaj. nie wiem już co robić. dzisiaj rano myślałam, ze ból minął. bo tak było dopóki leżałam w łóżku. jak tylko wstałam i zrobiłam śniadanie to coraz bardziej narastał az przy jedzeniu śniadania myślałam, ze zaraz rozszadzi mi głowe. musiałam wziąść ketonal i się położyc z powrotem. dodam, ze od kiedy mam ten ból już kilka razy od rana dudniło mi w głowie, a kążdy dżwięk czy nawet jak coś mówilam powodowało, ze to dudnienie się zwiększalo. po południu to dudnienie mijało.
nie wiem już co mam myśleć. jestem już wykończona tym bólem. co dziennie muszę brac ketonal. a nie chce go brać bo mam wrażlwiy żołądek i w zaszadie w ogóle nie powinnam łykać tabletek przeciwbólowych. prosże o jakąs rade co to może byc. czy jakie badanie ewentualnie zrobić.
chciałaabym jeszcze dodać, ze ponad 3 lata temu miałam żle wprawioną plombę i zaczęłam zaciskać zęby po prawej stronie. poszłam do dentysty, który tą plombę usunął ale zęby nadal zaciskam. dentysta zalecił wizyte u ortodonty i założenie aparatu. słyszałam, ze od tego też może boleć głowa ale nie wiem czy to może być az taki ból i to na dodatek przy poruszaniu się. od tego zaciskania zębów zaczęłam sobie nieraz tą głowe masować i wyczułam na czubku głowy po prawej takie wypuklenie, które po str lewej tez jest ale jest na pewno mniejsze. nie chce sobie nic wmawiać bo przecież miałam robiony rezonans i nic w nim nie wyszło. więc pomyślałąm, ze to może jakiś przerośniety mięsien przez to ciągłe zaciskanie zębów. ale w kązdym razie ten ból również promieniuje do tego wypukłego miesjca.
dodam jeszcez, ze leczę sie na nadciśnienie, które pojawiło się po ciążach. przyjmuje co rano prenesse i bisocard.
bardzo proszę o jakąs rade. nie wiem jak mam normalnie funkcjonować. mam 27 lat i dwójkę małych dzieci i chciałabym po prostu zeby ten ból w końcu minął. z dwojga złego wolałabym tą mogrene, która zawsze mijała po 1 czy dwóch dniach. niz taki ból, który pojawił sie 9 dni temu i cały czas go odczuwam.
pozdrawiam

Natalia 2017-02-12, 12:03