Forum neurologiczne » Bóle głowy » Serie fal wolnych w okolicy ciemieniowo-potylicznej i skroniowo-potylicznej

Serie fal wolnych w okolicy ciemieniowo-potylicznej i skroniowo-potylicznej

Witam serdecznie.
Dziś otrzymałem wynik badania EEG, który mnie dość niepokoi. Wizytę u neurologa mam dopiero w poniedziałek dlatego w miarę możliwości, szybciej chciałbym się dowiedzieć czy wyniki wskazują coś poważnego czy jest to po prostu moje złe przeczucie..

Oto wynik:

W zapisie spoczynkowym w lewej okolicy ciemieniowo - potylicznej i skroniowo-potylicznej rejestrują się serie fal wolnych o częstotliwości 3-4 Hz o ampl. do 70uV. czasami fale theta mają wygląd fal ostrych i występuje opozycja faz w pozycji P3.
Hyperwentylacja wyraźnie nasila te zmiany głównie w lewej okolicy ciemieniowo-potylicznej, pod koniec hyperwentylacji pojedyncze fale o zaostrzonym rysunku uogólniają się na całą lewą półkulę.
W tylnych częściach rejestruje się mało obfita nieregularna czynność alfa o częstotliwości 9-10 Hz o ampl. do 40 uV. Czynność ta reaguje na otwarcie i zamknięcie oczu. Czynność alfa po lewej mniej regularna niż po prawej.
Stroboskop wywołuje asymetryczne wodzenie rytmów w okolicach potylicznych po stronie lewej wodzenie jest wyłącznie przy niskich częstotliwościach.
Fotostymulacja czasami aktywuje fale ostre w lewej okolicy skroniowo-potylicznej, niektóre częstotliwości błysków rejestrują się wyłącznie po stronie prawej.

ORZECZENIE: Zapis nieprawidłowy wykazuje zmiany ogniskowe głównie o typie uszkodzenia i podrażnienia w lewej okolicy ciemieniowo-potylicznej i skroniowo-potylicznej z niewielką tendencją do uogólniania się na lewą półkulę.


Byłbym bardzo wdzięczny jeśli uzyskałbym odpowiedź.
Pozdrawiam i czekam!

Paweł 2014-02-19, 11:44