Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Senność, zmęczenie, pogorszenie wzroku i pamięci przy padaczce

Senność, zmęczenie, pogorszenie wzroku i pamięci przy padaczce

Witam,
gdy miałam 12 lat stwierdzono u mnie padaczkę, objawiającą się utratą przytomności - napady bardzo rzadkie, ok. 1 na pół roku. Od ponad 7-8 lat nie biorę leków i miałam napadów. Zrobilam kontrolnie badanie EEG, gdyż niepokoją mnie inne objawy, które trwają od kilku lat: senność, ciągle zmęczenie, czasami nie mam siły podnieść się z łózka, pogorszenie widzenia, w ciągu 1 roku wada wzroku pogorszyła się z 0,25 na 0,75, zaburzenia pamięci, stałe uczucie niepokoju, wypadanie włosow, generalne osłabienie. mój wynik EEG:
*zapis niskonapięciowy słabo zróżnicowany przestrzennie z przewagą rytmu szybkiego beta ok.14c/s iampl20mv oraz czynności alfa 10c/s i amp 40mv; w trakcie trwania HV - w ok. czołowo skroniowych zarejestrowano poj wyład wysokonapięciowych fal theta i poj. delta ok3c/s. Rz-obecna. Zapis z przewagą rytmu beta, poj wyład fal theta, koleracja ze stanem klinicznym* . bardzo proszę o informację co może oznaczać taki opis?

Olga 2012-07-10, 19:25

Najpewniej przyczyna jest inna. Warto udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania krwi, wykluczyć przyczyny internistyczne tj. niedoczynność tarczycy.

neuron 2012-07-11, 20:36

Dziekuję za odpowiedź. Jestem w trakcie badań na tarczycę.
A co może Pan/Pani powiedzieć o wyniku EEG?

Olga 2012-07-13, 14:19