Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Segment L4/5 nie wykazuje czynności ruchomej po instalacji implantu międzykolcowego

Segment L4/5 nie wykazuje czynności ruchomej po instalacji implantu międzykolcowego

RTG czynnościowe kręgosługa lędzwiowego: sian po instalacji implantu międzykolcowego - segment L4/5 nie wykazuje czynności ruchomej. Wstawianie tylko-dolnej krawędzi kręgu L4 w obręb kanału lędzwiowego podobnego stopnia w obu pozycjach czynnościowych. Prosze o interpretacj wyniku, czy konieczna będzie kolejna opweacja czy wystarczy rehabilitacja. Nadal występują bóle kregosłupa














Wiola 2011-08-17, 15:37

Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który kierował Panią na badanie. Nie napisała Pani jaki dokładnie zabieg wykonano, co to za rodzaj implantu. Duże znaczenie mają przede wszystkim objawy, odchylenia w badaniu neurologicznym.

neuron 2011-08-21, 21:49

Wykonanie operację o nazwie Aperius - stabilizacja miedzywyrostkowa segmentu L4-L5, objawy problemy obecne dotyczą zmiany pozyci podczas leżenia oraz problemy podczas wyprostowywania sie

Wiola 2011-08-21, 21:53

Ja miałem operacje na odc. ledzwiowy.Zastosowano leczenie operacyjnie odbarczanie otworów i przestrzeni L3/L4 stabilizacja miedzywyrostkowa przy pomocy implantu In Swing No 8.Zabieg miałem Rok temu i nadal utrzymuja sei bóle w odc. ledzwiowym.i czasami w ciagu dnia noga dretwieje.A pani kiedy miała robiony zabieg i jakie dolegliwości ma pani.I gdzie była pani operowana .Bo ja byłem operowany w warszawie.

Wladek 2011-08-22, 10:58